Home WiadomościArchiwum Sport: Franciszkanie mistrzami Polski w tenisie stołowym

Sport: Franciszkanie mistrzami Polski w tenisie stołowym

Redakcja
Drużynowe mistrzostwo Polski w tenisie stołowym Wyższych Seminariów Duchownych wywalczył zespół franciszkanów konwentualnych z Krakowa. W zawodach wzięło udział ponad 64 kleryków z 22 seminariów diecezjalnych i zakonnych z całej Polski.

XIII Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w tenisie stołowym odbywały się od 13 do 16 grudnia w Częstochowie.

Bracia reprezentujący seminarium franciszkanów im. św. Maksymiliana w Krakowie, w składzie: br. Jacek Bielecki, br. Roman Janusz i br. Marcin Guzik zostali drużynowym mistrzem Polski. Drugie miejsce zajęli klerycy z WSD w Tarnowie oraz z WSD w Radomiu, a trzecie miejsce zajęło WSD w Ełku.

"Nasi franciszkanie-sportowcy wygrali wszystkie swoje mecze pokonując kolejno: WSD Kalisz 3:0, WSD Świdnica 3:1, WSD Częstochowa 3:0, WSD Katowice 3:0, WSD Ożarów Maz. 3:0 i WSD Radom 3:0" – mówi z dumą kapitan zespołu z Krakowa br. Marcin Guzik OFMConv. – W finale turnieju również nie pozostawiliśmy cienia nadziei przeciwnikom i wygralismy z WSD Tarnów 3:0" – dodaje.

Turniej indywidualny także okazał się bardzo udany dla franciszkanów z krakowa. Br. Marcin Guzik zajął II miejsce zdobywając wicemistrzostwo Polski i srebrny medal. Br. Roman Janusz uplasował się na 7 pozycji, a br. Jacek Bielecki był 13. Mistrzostwo w tej kategorii zdobył Kleryk Wojciech Lech z wyższego seminarium diecezji tarnowskiej.

Pierwsze Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w tenisie stołowym zorganizowano w 1999 roku z inicjatywy ks. Jana Wątroby, ówczesnego rektora częstochowskiego seminarium oraz kleryków działających w Klubie Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego WSD Częstochowa oraz Wiesława Pięty – wiceprezesa Klubu Uczelnianego AZS Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie.