Home WiadomościArchiwum Spotkanie przedkapitulne Regionu Europy Północnej

Spotkanie przedkapitulne Regionu Europy Północnej

Redakcja
Wyżsi przełożeni prowincji, wiceprowincji i regii z Regionu Europy Północnej  Redemptorystów obradowali w Zenderen w Holandii w dniach 20-28 kwietnia podczas spotkania przygotowawczego przed XXIV Kapitułą Generalną.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Generalnego Redemptorystów – o. J. Tobin (generał), o. J. Andrade i o. J. Dembek (konsultorzy generalni).Prowincję Warszawską reprezentowali o. R. Bożek (prowincjał), o. A. Wodka i o. J. Zdrzałek, natomiast Regię św. Gerarda o. D. Paszyński.

Uczestnicy spotkania dyskutowali nad Instrumentum laboris przygotowywanym na potrzeby Kapituły Generalnej. Dużo uwagi poświęcili procesowi restrukturyzacji Zgromadzenia Redemptorystów i perspektywom współpracy między prowincjami regionu. Analizowane propozycje zmian mają pomóc redemptorystom lepiej odpowiedzieć na potrzeby i wyzwania dzisiejszego świata i skutecznie pełnić misję w Kościele. Podczas spotkania wskazano także kandydatów do nowego Zarządu Generalnego, który zostanie wybrany przez Kapitułę Genralną w październiku.

Redemptoryści są obecni w 72 krajach świata. Poszczególne jednostki administracyjne Zgromadzenia Redemptorystów zgrupowane są w sześć tzw. regionów, według kryterium geograficznego i kulturowego. Region Europy Północnej liczy 8 prowincji, 2 wiceprowincje i 6 regii.

O. G. Ruszaj CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda