Home WiadomościArchiwum Spotkanie przełożonych Rodziny Benedyktyńskiej w Polsce

Spotkanie przełożonych Rodziny Benedyktyńskiej w Polsce

Redakcja
W dniach 18-22.10.2010 w Opactwie Tynieckim odbywa się doroczne spotkanie Przełożonych Rodziny Benedyktyńskiej w Polsce. Obecne są na nim Przełożone klasztorów Polskiej Kongregacji Mniszek Benedyktynek, Przełożone Generalne: Sióstr Benedyktynek Misjonarek oraz Sióstr Benedyktynek Samarytanek.

 
Reprezentowane są też męskie klasztory benedyktyńskie w Polsce oraz tyniecka Fundacja w Samporze na Słowacji. Jako temat spotkania wybrano temat "Autorytet", który będzie rozważany przy pomocy teologa, patrologa i filozofa O. Gregory’ego Collinsa OSB, benedyktyna z Opactwa Glenstal w Irlandii.
 
Ważnym elementem będzie też wymiana informacji na temat bieżącej sytuacji w polskich klasztorach benedyktyńskich. Przewidziana jest również relacja z tegorocznego spotkania Międzynarodowej Wspólnoty Benedyktynek w Rzymie, jak i z wrześniowych obchodów 1100-lecia założenia opactwa w Cluny. Spotkanie zakończy tradycyjna rekreacja ze Wspólnotą benedyktynów tynieckich.

Za: www.tyniec.benedyktyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda