Home WiadomościArchiwum Spotkanie wyższych przełożonych zakonów Europy

Spotkanie wyższych przełożonych zakonów Europy

Redakcja

W dniach od 8 do 11 września odbędzie się w Warszawie zebranie Rady Wykonawczej Europejskiej Unii Konferencji Przełożonych Wyższych (UCESM). Celem spotkania jest m.in. przygotowanie Zebrania Plenarnego Unii, które odbędzie się w Polsce w 2010 r.

Nastąpi też spotkanie z przedstawicielami konsult polskich Konferencji Przełożonych Wyższych, aby wymienić doświadczenia i poznać lepiej problemy życia konsekrowanego w naszym kraju.
W skład Rady Wykonawczej UCESM-u wchodzą cztery osoby – dwie zakonnice: z Belgii i z Polski – matka Danuta Wróbel, przewodnicząca Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych oraz dwóch zakonników: z Portugalii i z Rosji.

Europejska Unia Konferencji Przełożonych Wyższych jest organizacją międzyzakonną o charakterze kontynentalnym. Powstała w 1980 roku jako odpowiedź na wezwania Stolicy Apostolskiej o tworzenie przestrzeni dla współpracy, wymiany doświadczeń i współdziałania osób konsekrowanych Europy.

Zebrania Plenarne odbywają się co dwa lata w różnych częściach Europy. W skład Unii wchodzi obecnie 40 Konferencji krajowych z 26 państw Europy reprezentujących około 400 tys. zakonnic i zakonników. Na czele Unii stoi Rada Wykonawcza składająca się z czterech osób wybieranych co cztery lata, wspomagana przez stały Sekretariat w Brukseli. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.ucesm.net.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda