Home WiadomościArchiwum Ogólnopolskie czuwanie czcicieli św. Ojca Pio

Ogólnopolskie czuwanie czcicieli św. Ojca Pio

Redakcja

„Niech Serce Jezusa będzie centrum wszystkich Twoich inspiracji” – pod takim hasłem odbędzie na Przeprośniej Górce k. Częstochowy i na Jasnej Górze w dniach 27-28 września 2008 r. Ogólnopolskie czuwanie grup modlitwy i wszystkich czcicieli św. Ojca Pio.

Inicjatorem i organizatorem czuwania jest ks. Eugeniusz Lorek, przełożony Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego w Polsce i kustosz sanktuarium św. o. Pio na Przeprośnej Górce. – Tegoroczne nasze spotkanie będzie upamiętnieniem 40. rocznicy śmierci o. Pio i 90. rocznicy otrzymania stygmatów- powiedział „Niedzieli” ks. Lorek.

Czuwaniu, które rozpocznie się 27 września o godz. 15 drogą krzyżową na Przeprośnej Górce przewodniczyć będzie abp Stanisław Nowak metropolita częstochowski.

Dzieło "W służbie Bożego miłosierdzia", w którego skład wchodzą zgromadzenia zakonne: Apostołowie Jezusa Ukrzyżowanego i jego żeński odpowiednik – Apostołki Jezusa Ukrzyżowanego, a także grupy modlitewne i czciciele św. o. Pio z całej Polski spotkają się na czuwaniu modlitewnym także na Jasnej Górze. Spotkanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim, który poprowadzi abp Stanisław Nowak. Po nim nastąpi całonocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej.

Podejmując ideę Dzieła "W służbie Bożego miłosierdzia" ks. Lorek już kilka lat temu rozpoczął na Przeprośnej Górce k. Częstochowy budowę świątyni Ośmiu Błogosławieństw pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała i sanktuarium św. o. Pio nazywanego "polskim San Giovanni Rotondo".

Kamień węgielny, pod budowę świątyni został przywieziony z Góry Ośmiu Błogosławieństw w Ziemi Świętej. "Przeprośna Górka i znajdujące się na niej sanktuarium św. o. Pio dla mijających je pielgrzymów mają być bramą do domu Matki i miejscem godnego przygotowania się do spotkania z czczoną w jasnogórskim wizerunku Królową Polski" – twierdzi ks. Lorek.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda