Stadniki: Premiera Misterium Męki Pańskiej

100224b.png 20 lutego, w pierwszą sobotę Wielkiego Postu, w auli Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach odbyła się premiera „Misterium Męki Pańskiej”. Tego typu przedstawienia wpisują się już po raz 29 w wielkopostny klimat stadnickiego seminarium.
W odegranie Misterium oraz inne związane z nim funkcje zaangażowani są wszyscy alumni. Ponadto w spektaklu bierze także udział kilkuosobowa grupa młodzieży z pobliskich parafii.

Nad przygotowaniem spektaklu czuwał Piotr Piecha – aktor Teatru Ludowego w Krakowie. Przybywający na Misterium goście mogą przy okazji zwiedzić seminarium i dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących tej katolickiej uczelni, a także zobaczyć eksponaty misyjne oraz cenne pamiątki dotyczące Sługi Bożego Jana Pawła II. W kaplicy seminaryjnej można natomiast znaleźć ciszę na osobistą modlitwę.
 
100224a.png
 
Przedstawienie Misterium Męki Pańskiej niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem. Rezerwacja miejsc dla zgłaszających się grup dokonuje się z dużym wyprzedzeniem. W tym roku przewidziano kilkanaście spektakli, które odbędą się we wszystkie soboty Wielkiego Postu o godz. 15:00 i 18:00 oraz w Niedzielę Palmową.

Ks. Bogdan Pociask SCJ