Home WiadomościArchiwum Studenci z ‚Emaus’

Studenci z ‚Emaus’

Redakcja

Modlitewne czuwanie Diecezjalnego Duszpasterstwa Akademickiego „Emaus” miało miejsce w nocy z środy na czwartek, z 21 na 22 stycznia w Kaplicy Matki Bożej. W modlitwie uczestniczyło kilkudziesięciu młodych, a towarzyszyli im: ks. Marek Bator, duszpasterz akademicki arch. częstochowskiej i o. Kamil Szustak z Jasnej Góry.

„Każdy prosi łaskawie Matkę Bożą, żeby te egzaminy, które mają zdawać, przeszły pozytywnie. Oni się uczą, przykładają do nauki, ale chodzi o to, żeby w chwili egzaminu nie zabrakło odwagi, determinacji – mówi ks. Marek Bator – Również w naszej parafii (Personalnej Parafii Akademickiej św. Ireneusza BM w Częstochowie – przyp. BPJG) modlimy się cały czas o pomyślną sesję”.

„Mieliśmy teraz kolędę w akademikach i były różne intencje, ale kiedy wzbudzałem intencję o pomyślną sesję, wszyscy kiwali głowami, bo wiedzieli, że to jest najbardziej gorący czas, gdzie potrzebna jest pomoc i natchnienie, aby ta sesja przebiegała pomyślnie. Więc modlimy się nieustannie za studentów, żeby nie marnowali czasu, ale żeby go wykorzystali do nauki, do tego, aby w tej nauce jak najwięcej pojąć, przyjąć i żeby tą wiedzą służyć innym, dalszym pokoleniom – kontynuuje duszpasterz akademicki arch. częstochowskiej – Po kolędzie doświadczyliśmy, że młodzież ma ducha i szukają kogoś, kto wydobędzie z nich ten szczególny dar. Naprawdę młodzież ma wrażliwość, ma wiarę”.

„Skończyłam studia dzienne: pedagogikę opiekuńczo-resocjalizacyjną na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki – tłumaczy Agnieszka Świeży, uczestniczka czuwania – Część z nas jest tutaj na pewno po to, żeby poprosić Matkę Bożą, aby egzaminy i sesja były zakończone pozytywnie. Cześć z nas jest tutaj w podzięce za ten czas studiów, za to, że już je ukończyła. Część jest ze sprawami osobistymi”.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda