Home WiadomościArchiwum Studium Biblijne na kapucyni.pl

Studium Biblijne na kapucyni.pl

Redakcja
Biblia jest księgą życia, to w niej i poprzez nią mówi do nas Bóg. Z początkiem października na stronie www.kapucyni.pl rusza stała formacja biblijna. Co tydzień pojawiać się będzie na stronie nowy wykład dotyczący Biblii w formie elektronicznej PDF do czytania jak również audycji do posłuchania.

 
Materiały będą zamieszczane regularnie w poniedziałki na naszej stronie www.kapucyni.pl – jak również zawsze będą rozsyłane w Biuletynie Informacyjnym Kapucynów dla abonentów.

Studium biblijne to doskonały sposób na poznanie Pismo Świętego i wejścia w zażyłość ze Słowem Bożym.  Studium ma na celu poznawanie, odkrywanie i zrozumienie wiary.  Każdy wykład rozpoczyna się fragmentem tekstu z Pisma Świętego. Spotkanie zakończone jest pytaniem konkursowym. Co tydzień można wygrać nagrody książkowe.

Do tej pory odbyły się dwa semestry studium (wszystkie wykłady można znaleźć na naszej stronie w zakładce: Czytelnia – Studium Biblijne . Semestr pierwszy poświęcony był historii zbawienia, czasom patriarchów i proroków; drugi semestr dotyczył poszczególnych ksiąg Starego i Nowego Testamentu. Trzeci semestr, który właśnie się rozpoczął dotyczy życia, nauki i działalności Jezusa Chrystusa.

Internetowe Studium Biblijne powstało z inicjatywy Diecezji Tarnowskiej i Tarnowskiego Oddziału Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, a istnieje od 2009 roku. Wykłady emitowane są w każdą niedzielę na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska o 14.30, powtórka w poniedziałek o 20.00.


Natomiast w Internecie można znaleźć na stronie www.studiumbiblijne.diecezja.tarnow.pl wszystkie wykłady w formacie pdf oraz w wersji audio.

Zachęcamy i zapraszamy do włączenia się w studium. Osoby pragnące przejść formację studium i uzyskać certyfikat zapraszamy na stronę organizatora www.studiumbiblijne.diecezja.tarnow.pl. Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia Studium Biblijnego na podstawie testu, który rozwiązują  na koniec semestru.

Osoby zainteresowane stałą formacją biblijną, pragnące również na bieżąco otrzymywać wiadomości z życia Kapucynów i Kościoła zapraszamy do zapisania się na bezpłatny Biuletyn Informacyjny Kapucynów – BIK .


Wystarczy wejść na stronę www.kapucyni.pl i wpisać maila i swoje imię po prawej stronie w okienku Kapucyński Newsletter. Wysyłamy maila z prośbą o potwierdzenie, po którym co tydzień wysyłamy aktualny BIK.

Zapoznaj się z treścią Wykładu I – "Na początku było Słowo"

Posłuchaj wywiadu z ks. Piotrem Łabudą – współinicjatorem Radiowo – Internetowego Studium Biblijnego

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda