Home WiadomościArchiwum Oblaci NMP: Figuil – Sanktuarium Matki Bożej

Oblaci NMP: Figuil – Sanktuarium Matki Bożej

Redakcja
Życie w sanktuarium Matki Bożej w Figuil kwitnie. Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego i katechetycznego w parafii, wzmożył się ruch pielgrzymkowy w tym północno-kameruńskim sanktuarium. Około dwa tygodnie temu, tj. w dniach 24 – 26 września br., miała miejsce regionalna pielgrzymka „Kobiet Miłosierdzia", działających w charyzmacie św. Wincentego à Paulo (Femmes de la charité).

 
Szczególnym zadaniem tej grupy kościelnej jest praca środowiskowa przy kooperacji z duszpasterzami, w celu docierania do osób najbardziej potrzebujących pomocy materialnej. Tematem kilkudniowego spotkania była „Służba najbiedniejszym na wzór Chrystusa i Świętych Kobiet, oddanych dziełom miłosierdzia". W tym spotkaniu modlitewno-formacyjnym uczestniczyło ok. 180 kobiet z rejonu Figuil, a nawet Czadu (przez co pielgrzymka nabrała cech międzynarodowych). Grupę animowali o. Jan Kobzan OMI i s. M. Benigna Boguszewska, służebniczka NMP, śląska. Czas duchowej odnowy podzielony był na chwile modlitwy, wspólnego dzielenia się swoimi doświadczeniami. Nie zabrakło też tańca i śpiewu, tak obecnego i istotnego w życiu oraz integracji tutejszych ludzi. Ważnym wydarzeniem w ciągu tych dni, stało się nocne czuwanie przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie – było to wielkim przeżyciem dla zgromadzonych kobiet. Całość zakończyła się w niedzielę, uroczystą sumą, uświetnionej tańczoną procesją ze Słowem Bożym oraz darami, w czasie której grupa wyróżniła się jednolitym strojem.

Tydzień później sanktuarium było „oblegane" przez  „Cop’Monde" – grupę kościelną skupiającą dzieci, działającą w parafii na poziomie dzielnic i osiedli. Spotkanie to było niejako rozpoczęciem kolejnego roku katechetycznego, w czasie którego oprócz wspólnej modlitwy, nie zabrakło zabaw i śpiewów. W tych dniach oblacka misja przypominała niemalże przedszkole.

Obecnie sanktuarium czeka na przybycie kolejnych pielgrzymów, którymi tym razem będą członkowie grup Żywego Różańca, których spotkanie odbędzie się w dniach 8 – 10 października br. Wszystko to odbywa się w cieniu Matki Bożej, obecnej tu w ikonie częstochowskiej.
 
Aut: fr. Jacek Ziomek OMI (Figuil – Kamerun)

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda