Home WiadomościArchiwum Święto Misjonarzy ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA)

Święto Misjonarzy ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA)

Redakcja
090627a.jpg ‘Być misjonarzem z głębi serca…’ – pod takim hasłem od wczoraj (25 czerwca) Misjonarze ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA) obchodzą 150-tą rocznicę śmierci założyciela Zgromadzenia, Biskupa Melchiora de Marion Brésillac.
Stowarzyszenie Misji Afrykańskich od 8 grudnia 1856 roku (dnia założenia SMA w Lyonie, we Francji), niesie Ewangelię potrzebującym i opuszczonym w Afryce. Około tysiąca misjonarzy SMA (duchownych i świeckich) z całego świata, wiernych ideałom swojego Założyciela, poświęca się całkowicie dziełu misyjnemu i zakładaniu nowych wspólnot chrześcijańskich na kontynencie afrykańskim.

Wciąż aktualne w rodzinie misyjnej SMA są cele Założyciela, na które wskazał wyjeżdżając do Afryki:

1. Być misjonarzem z głębi serca,

2. Nie przedkładać nic nad szerzenie Dzieła Bożego,

3. Szukać wszystkich okazji, aby głosić Słowo Boże,

4. Stosować wszystkie środki, siły oraz całe zaangażowanie dla formacji kleru lokalnego.

Obchody jubileuszu śmierci Bp de Brésillac zostały zainaugurowane wczoraj (25 czerwca) uroczystą Mszą Świętą we Freetown, Sierra Leone, – które 150 lat temu stało się miejscem śmierci Założyciela. Był on jednym z sześciu misjonarzy SMA, którzy jako pierwsi oddali życie w służbie na misjach, stając się ofiarami epidemii żółtej febry. 

W Polsce centralnym miejscem obchodów Jubileuszu staną się Suwałki, gdzie 29 czerwca o godzinie 18.00, w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Jerzego Mazura SVD. Msza Święta i poprzedzające ją prezentacje będą transmitowane na żywo za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji TRWAM od godziny 18.00.

Zapraszamy wszystkich, aby w tym dniu wspólnie polecać w modlitwie dzieło Misji w Afryce.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda