Home WiadomościArchiwum Święto Pani Poznania

Święto Pani Poznania

Redakcja

Na tygodniowe „Święto Pani Poznania” zapraszają franciszkanie z gdańskiej prowincji św. Maksymiliana M. Kolego. Uroczystości odbędą się w dniach 7-14 września w sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej na poznańskim Wzgórzu Przemysła.

Tegoroczne uroczystości przypadają w 40 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, będą mieć charakter religijny oraz kulturalno-artystyczny. Podzielono je na trzy części: konferencyjno-kontemplacyjną, artystyczną oraz rozrywkową.

W ramach pierwszej części odbędzie się XXIII Franciszkański Tydzień Maryjny (7-14 września), na który złożą się konferencje na temat sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej – Pani Poznania, modlitwy, nabożeństwa i liturgie. Głównym wydarzeniem będzie rozpoczęcie kultu Miłosierdzia Bożego oraz inauguracja Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele franciszkanów.

W części artystycznej przewidziano trzy koncerty muzyki poważnej (7,12 i 14 września), zaś część rozrywkową stanowić będzie Jarmark Franciszkański (12-14 września). Zostaną na nim zaprezentowane stoiska z rękodziełem, sztuką sakralną, tradycyjnymi rzemiosłami, miksturami pszczelarsko-zielarskimi oraz z jadłem z produktów naturalnych. Podczas jarmarku wystąpią bractwa rycerskie, zespoły folkowe, odbędą się pokazy ognia, szczudlarzy i linoskoczków.

Odpustową mszę św. 12 września będzie sprawował prowincjał gdański o. Adam Kalinowski OFMConv (godz. 18.00). Uroczystości zakończą się 14 września mszą św. (godz. 18.00) pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się procesja z obrazem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej przez Stary Rynek oraz odnowienie przed Ratuszem aktu zwierzenia Poznania Matce Bożej.

za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda