Sydney w Kalwarii Zebrzydowskiej

"Nie pojechałeś do Sydney – przyjedź do Kalwarii!" – tak oo. Bernardyni zapraszają wszystkich młodych na nocne czuwanie do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, by w ten sposób przeżyć spotkanie młodego pokolenia z papieżem Benedyktem XVI, w czasie Światowych Dni Młodzieży, w Sydney.

"Sydney w Kalwarii" to propozycja kard. Stanisława Dziwisza dla młodych, którzy z różnych przyczyn nie mogli udać się do Australii. Spotkanie organizują: Służba Liturgiczna i Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej oraz kalwaryjscy bernardyni.

Hasłem spotkania w Sydney i w Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej są słowa "Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i staniecie się moimi świadkami" (Dz 1, 8).

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży będą odbywać się między 15-20 lipca w Sydney. "Sydney w Kalwarii" (w nocy z 19 na 20 lipca br.) rozpocznie się w bazylice o godz. 20.30 modlitwą różańcową i Apelem Maryjnym.

Około godz. 2.00 rozpocznie się msza św. celebrowana równolegle w Kalwarii przez bpa Jana Szkodonia i w Sydney przez Benedykta XVI. Na czas homilii oraz modlitwy Anioł Pański po mszy św., nastąpi połączenie satelitarne z Sydney dzięki TVP INFO.

za: www.franciszkanie.pl