Home WiadomościArchiwum Szczyrk Górka: Rekolekcje salezjanów ze Słowacji w Domu Duchowości

Szczyrk Górka: Rekolekcje salezjanów ze Słowacji w Domu Duchowości

Redakcja
Szczyrkowskie Wzgórze Błogosławieństw doczekało się ważnego wydarzenia o międzynarodowej randze. W dniach od 8 do 14 maja w naszym Salezjańskim Domu Duchowości, swoje rekolekcje odprawiało 36 salezjanów ze Słowacji.
Byli wśród nich: prowincjał salezjanów ks. Karol Manik, Rada Inspektorialna, dyrektorzy domów salezjańskich a także inni Współbracia.

Temat rekolekcji dotyczył powołania: do bycia człowiekiem, salezjaninem, kapłanem, do bycia świętym. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Jan Czapla proboszcz parafii w Bratysławie, który wcześniej był Mistrzem nowicjatu, jak również pracował na misjach w Baku w Azerbejdżanie.

Nasi Współbracia dzięki pięknej pogodzie mogli również podziwiać okolice. Niektórzy wybrali się na piesze wędrówki, zaliczając kolejne szczyty Beskidów.

Warto wspomnieć o trzech momentach rekolekcji, które dla nas posługujących na Szczyrkowskiej Górce są wielkim świadectwem. Pierwszy moment to wspólna Eucharystia w Sanktuarium, sprawowana z wielką wiarą, radosnym śpiewem i pogodą ducha, a drugi moment to Silentium Sacrum czyli zachowanie ciszy rekolekcyjnej poza momentem rekreacji oczywiście. Współbracia ze Słowacji pokazali nam jak można i trzeba właśnie podczas rekolekcji usłyszeć Boga w ciszy. Trzeci moment to braterskie spotkanie w czwartkowy wieczór. Na tym spotkaniu był również obecny nasz ks. inspektor Dariusz Bartocha SDB. Przebiegało ono w atmosferze braterstwa, niezależnie od tego, czy ktoś jest inspektorem, dyrektorem czy po prostu współbratem. Również za ten moment otwartości i radości naszym Braciom ze Słowacji serdecznie dziękujemy.

Ks. Ferdo Kubikowi dziękujemy za udostępnienie zdjęć, które można obejrzeć na naszej stronie www.szczyrk.sdb.org.pl.


A wszystkich Współbraci ze Słowacji zapraszamy ponownie.

ks. Piotr Wala SDB

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda