Troska o życie konsekrowane w archidiecezji poznańskiej

9 grudnia br. w klasztorze filipińskim na Świętej Górze w Gostyniu odbędzie się adwentowe spotkanie nowicjuszy z domów formacyjnych regionu gostyńsko-leszczyńskiego archidiecezji poznańskiej.

Cykl międzyzakonnych spotkań w ramach "Otoczmy troską życie konsekrowane" rozpoczyna spotkanie nowicjuszy z domów: Benedyktyni – Lubiń; Franciszkanie – Osieczna; Franciszkanie – Miejska Górka Goruszki; Towarzystwo Chrystusowe – Mórkowo; Filipini – Gostyń.

Nowicjat to specyficzny czas oczekiwania na ten temat konferencję będą głosić: ks. dr. Adam Adamski COr ("Od Ave do Fiat – moje pragnienia świadczą o mnie"), mgr inż. Bożena Ryczkowska ("Oczekiwania świeckich od ludzi życia konsekrowanego"), o. Czesław Liniewicz OFM ("Oczekiwania braterskiej wspólnoty od nowicjuszy").

W spotkaniu tym uczestniczyć będą nowicjusze wraz ze swymi przełożonymi. Kolejne spotkanie z cyklu "otoczyć troską życie konsekrowane" odbędzie się w niedzielę 1 lutego 2009 r. w Poznaniu w kościele Księży Pallotynów przy ul. Przybyszewskiego 30.

W tym dniu przedstawiciele Żeńskich i Męskich Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego Kościoła poznańskiego przeżywać będą III Sympozjum Życia Konsekrowanego Archidiecezji Poznańskiej, jako duchowe przygotowanie do Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

W kalendarium Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego Archidiecezji Poznańskiej są zaplanowane spotkania w poszczególnych wspólnotach z okazji dni patronalnych założycieli a także tradycyjna pielgrzymka zakonnic i zakonników do Centralnego Sanktuarium Maryjnego na Świętą Górę w Gostyniu.

"Być albo nie być" – w trosce o rozwój życia duchowego i o nowe powołania odbywa się w kościele akademickim Wydziału Teologicznego w Poznaniu przy ul. Wieżowej 2/4 w każdy drugi piątek miesiąca od godz. 19.00 – 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszana jest młodzież akademicka Poznania, której są proponowane tematy do przemyśleń: "Nie wiesz co dalej robić w życiu", "Stawiasz pytania o jego sens", "Szukasz swej drogi", "Potrzebujesz pomocy", "Szukasz swego szczęścia" – przyjdź spotkać się z Chrystusem, przyjdź spotkać się z tymi, którzy dają się prowadzić Jezusowi.

ks. Zbigniew Starczewski COr