Home WiadomościArchiwum Trwa spotkanie młodych w Dębowcu

Trwa spotkanie młodych w Dębowcu

Redakcja

Rodzina na zakręcie – to temat tegorocznego XXI Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych organizowanego przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów. Odbywa się ono w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła w dniach 30 czerwca – 5 lipca 2008 roku.

Dębowiec to dobry przystanek na drodze poszukiwań czegoś głębszego niż to, co w tej chwili oferuje świat. To niejednokrotnie podpowiedź do rozwiązania zagadki własnego życia, powołania czy wiary – mówi jedna z stałych uczestniczek Spotkań. Specyfika miejsca i niepowtarzalna atmosfera tych spotkań sprawia, że w tym roku do Dębowca przyjedzie ponad półtora tysiąca młodych ludzi, by dzielić się wiarą i radością podczas tego wielkiego święta młodości.

Jak co roku temat Spotkania proponują i wybierają ludzie młodzi. Od kilku już lat sygnalizowali, aby podjąć temat rodziny, myśląc o tym jak założyć kiedyś swoją szczęśliwą rodzinę, jak przeżywać trudne chwile w swoich rodzinach, czy warto dzisiaj zakładać rodzinę, na jakim fundamencie, jak przeżywać różne trudności w rodzinach będących niejednokrotnie na zakręcie życia, przeżywających kryzys, będących w rozpadzie , dotyczących relacji w domu, konfliktów, zrozumienia drugiego i słuchania się wzajemnie… Młodzi ludzie chcieliby o tym rozmawiać i o tym usłyszeć – mówi ks. Maciej Kucharzyk MS, organizator Spotkania.

Podczas tych dni modlitwy, refleksji i radości, młodzi ludzie będą mogli odnaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań. W odpowiedzi na te problemy mają pomóc zaproszeni goście, m.in.: o. Wojciech Jędrzejewski – dominikanin z Łodzi, duszpasterz młodzieży, autor licznych publikacji ze styku duchowości i psychologii, współautor witryny internetowej www.mateusz.pl; ks. Tomasz Źwiernik „Dziki” – duszpasterz młodzieży alternatywnej, kapelan więzienia w Zamościu; Jacek Kurzępa – dr socjologii, współtwórca wrocławskiej Misji Dworcowej, maluje portret współczesnego nastolatka – homixa czy też Sylwester Laskowski – inżynier, naukowiec, specjalista w dziedzinie negocjacji, teorii gier i wspomagania decyzji; gitarzysta, kompozytor, aranżer, absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej.

Podczas tegorocznego spotkania nie zabraknie też dobrej muzyki, bo Dębowiec to również święto muzyki. Wystąpią gwiazdy wielkiego formatu chrześcijańskiej sceny muzycznej: Silesian Sound reggae, Katolika Front, Gospel Rain, Full Power Spirit. Będą też tradycyjne tańce grupowe – Polka Western na 500 par i Taniec belgijski – od zawsze kojarzone z Dębowcem.

Szczegółowe informacje, program i plakat Spotkania dostępne są na stronie internetowej www.spotkania.saletyni.pl.

ks. Piotr Szweda MS / www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda