Home WiadomościArchiwum Trzebinia: Inauguracja II roku zajęć w Szkole Formatorek Zakonnych

Trzebinia: Inauguracja II roku zajęć w Szkole Formatorek Zakonnych

Redakcja

W poniedziałek, 22 września br., odbyła się inauguracja drugiego roku zajęć w dwuletniej Szkole Formatorek Zakonnych prowadzonej przez Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Trzebini.

Uroczystej Eucharystii na rozpoczęcie kolejnego roku formacji, sprawowanej w trzebińskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej o godz. 9.00, przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W zajęciach prowadzonych przez Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Trzebini uczestniczy 104 siostry zakonne – przełożone, mistrzynie postulatu, nowicjatu i junioratu, odpowiedzialne za aspirat, animatoreki i referentki powołaniowe oraz siostry przygotowujące się do pracy w formacji. Uczestniczki Szkoły pochodzą z Polski i z zagranicy (Austrii, Białorusi, Czech, Kazachstanu, Litwy, Rosji, Rumunii, Słowacji i Ukrainy).

Program zajęć oparty jest na głównych tematach antropologicznych i teologicznych adhortacji apostolskiej Jana Pawła II „Vita Consecrata”. Szkoła stawia sobie jako główny cel praktyczne przygotowanie sióstr do pracy wychowawczej w formacji podstawowej i ciągłej.

Wrześniowa sesja (22-26 września 2008 r.) poświęcona była formacji do modlitwy. Wykłady prowadzili bp Edward Dajczak, ks. Tadeusz Hajduk SI oraz ks. Jacek Kiciński CMF. Ponadto uczestniczki brały udział w zajęciach warsztatowych. Każdy dzień formacji przenikała modlitwa Słowem Bożym w dynamice lectio divina.

ks. Grzegorz Pomorski SDS / za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda