Trzebinia: polscy salwatorianie o formacji ciągłej

Od 24 do 26 listopada br.  odbywał się w Trzebini k. Krakowa VIII Synod Prowincjalny Polskiej Prowincji Salwatorianów. Tematem przewodnim była kwestia formacji ciągłej w Polskiej Prowincji Salwatorianów, ze szczególnym uwzględnieniem prac i ustaleń powziętych podczas XII Synodu Generalnego Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, który odbył się w Krakowie w dniach 13-27 lipca br.

Podejmowany temat był okolicznością, dla której w pierwszych dwóch dniach spotkania wziął udział ks. Milton Zonta, konsultor generalny z Rzymu odpowiedzialny za kwestię formacji.W spotkaniu, które jest organem wspomagającym dla prowincjalat, uczestniczyli członkowie zarządu prowincjalnego i przełożeni większych wspólnot aktualnie największej prowincji zgromadzenia salwatorianów.

Oprócz przełożonych ze wspólnot salwatoriańskich w Polsce byli obecni superiorzy wspólnot zagranicznych, należących do Polskiej Prowincji z następujących krajów: Albania, Białoruś, Słowacja, Węgry, Włochy oraz Australia, Kanada i Stany Zjednoczone.

Tegoroczne spotkanie odbywało się w okresie przeżywanym przez salwatorianów jako Rok Ojca Jordana. Więcej informacji na temat wydarzenia: www.sds.pl

ks. Piotr Szyrszeń SDS