Home WiadomościArchiwum U Pocieszycieli za piecem

U Pocieszycieli za piecem

Redakcja

Zwyczajem lat ubiegłych w okresie wakacyjnym Bracia Pocieszyciele z Getsemani organizują rekolekcje formacyjne dla młodzieży męskiej szkół średnich, studentów oraz osób pracujących.

Sługa Boży Jan Paweł II w Orędziu na Światowy Dzień Modlitw o Powołania w 2005 r. prosił, aby w szczególny sposób zaopiekować się młodymi ludźmi i pomagać im w rozeznaniu drogi życiowej: „Zwracam się do was kapłani, osoby konsekrowane i katecheci świeccy. Bóg powierzył wam szczególne zadanie, by kierować młodych na drogach świętości. Dodajcie im odwagi, by nie bali się wypłynąć na głębie, odpowiadając bez wahania na zaproszenie Pana. On powołuje niektórych do życia w rodzinie, a innych do życia konsekrowanego albo do kapłaństwa służebnego. Pomóżcie im rozpoznać, jakie jest ich powołanie, oraz stać się przyjaciółmi Chrystusa i Jego autentycznymi uczniami. Ten kto odkrył Chrystusa musi prowadzić do Niego innych”.

Bracia Pocieszyciele serdecznie zapraszają młodych ludzi na Spotkanie Formacyjno Powołaniowe Rozeznania Drogi Życia, które odbędzie się w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia we Włocławku. I tura już się odbyła od 2 do 6 lipca. Bracia serdecznie zapraszają na II turę (16-20 lipca). Planowy przyjazd jest w środę do godz. 18.00, a zakończenie w niedzielę po uroczystej Eucharystii i posiłku. Koszt pobytu, to symboliczne 20 zł. Uczestnicy zabierają ze sobą Pismo Święte, notatnik, różaniec, instrument muzyczny i dobry humor.

Chętni proszeni są o kontakt szczególnie e-mailowy bądź telefonicznie, lub pisząc na adres: ZGROMADZENIE BRACI POCIESZYCIELI Z GETSEMANI UL. STRZELECKA 7, 87-800 WŁOCŁAWEK, tel. 603 942 038, e-mail: [email protected] www.pocieszyciele.pl

o. Szymon Piotr CCG

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda