Home WiadomościArchiwum XX Dominikańskie Spotkania Młodych

XX Dominikańskie Spotkania Młodych

Redakcja

Niebezpieczeństwo wróżb, okultyzmu, różnice między magią a modlitwa, sektą a wspólnotą oraz poszukiwanie mistrzów i autorytetów – to tematy wykładów i dyskusji młodzieży z dominikańskich duszpasterstw, która zgromadziła się w Hermanicach.

Msza św. zainaugurowała 6 lipca w Ustroniu-Hermanicach XX Dominikańskie Spotkania Młodych. Na spotkania składają się trzy tygodniowe sesje poświęcone wierze, kulturze i miłości. Program przewiduje m.in. wykłady i dyskusje o świadkach wiary, mistrzach życia oraz fałszywych prorokach, a także różnicach pomiędzy sektą a wspólnotą.

Pierwszy turnus (6-12 lipca),poświęcony „poszukiwaniu mistrzów i autorytetów” prowadzi Katarzyna Wajler-Boratyn z Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach we Wrocławiu. Bierze w nim udział kilkadziesiąt osób z całej Polski.

O. Robert Reguła OP, proboszcz hermanickiej parafii NMP Królowej Polski, wyjaśnia, że podczas pierwszego tygodnia uczestnicy zastanawiając się religijnym znaczeniem poszukiwania autorytetów, mówić będą także o niebezpieczeństwach ze strony sekt i ruchów. „Będziemy rozmawiać o niebezpieczeństwie wróżb, okultyzmu oraz różnicach między magią a modlitwa, sektą a wspólnotą ” – wyjaśnia dominikanin.

Codziennie wieczorem warsztat o muzyce w różnych tradycjach religijnych poprowadzi br. Jakuba Grzywa. Gościem specjalnym będzie w tym roku inicjator spotkań w Hermanicach i twórca Lednicy 2000 o. Jan Góra OP.

Spotkania w Hermanicach adresowane są przede wszystkim do studentów i młodzieży szkół średnich. Pobyt w Beskidzie Śląskim to także możliwość wyjścia na spacer w góry, uprawiania sportu spotkań i rozmów przy ognisku lub w kawiarence. Każdego dnia sprawowane są jutrznia i nieszpory oraz Eucharystia w plenerze.

za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda