Home WiadomościArchiwum Ukazał sie album “Niedzieli” o św. o. Pio

Ukazał sie album “Niedzieli” o św. o. Pio

Redakcja

„ Święty Stygmatyk- Ojciec Pio”, to tytuł albumu wydanego w serii Biblioteki „Niedzieli”. Album, który dołączony został do najnowszego 38. numeru tygodnika, z datą 21 września br., został przygotowany na 40. rocznicę śmierci Świętego i 90. rocznicę otrzymania stygmatów.

Album został pomyślany jako forma „autobiografii i fotokroniki” z życia o. Pio. – Światu bardzo potrzeba takiego świadectwa modlitwy, kontemplacji i zagłębienia w tajemnicę męki Chrystusowej. Niech ten niewielki album, który przekazujemy Czytelnikom, przybliży postać tego męża modlitwy i cierpienia.- podkreśla ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny „Niedzieli”.

Album ukazuje historię życia i powołania o. Pio, a także dzieła z nim związane jak, m. in. Grupy Modlitwy, Bazylika Matki Bożej Łaskawej i Dom Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo.

Teksty zamieszczone w albumie zostały zaczerpnięte z pism o. Pio, szczególnie z jego listów. Są również zamieszczone świadectwa Pawła VI i Jana Pawła II. W albumie znajdują są także fragmenty pochodzące z „Breve Kanonizacyjnego o. Pio” i z homilii Jana Pawła II.

Zdjęcia zamieszczone w albumie przedstawiają Świętego Stygmatyka i najważniejsze miejsca związane z o. Pio, jak: Pietrelcina, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo. Zdjęcia przygotowane zostały przez fotoreporterów „Niedzieli”, a także przez Grzegorza Gałązkę. Część fotografii pochodzi z Archiwum „Voce di Padre Pio” i Archiwum Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce k. Częstochowy.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda