Home WiadomościArchiwum Inauguracja II roku zajęć w Szkole Wychowawców Seminaryjnych

Inauguracja II roku zajęć w Szkole Wychowawców Seminaryjnych

Redakcja

15 września br. odbyła się inauguracja II roku zajęć w dwuletniej Szkole Wychowawców Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych prowadzonej pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa. Uroczystej Eucharystii o godz. 17.30 na rozpoczęcie kolejnego roku pracy przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Zając, biskup pomocniczy z Krakowa.

W zajęciach prowadzonych przez Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie uczestniczy 75 formatorów: rektorzy, ojcowie duchowni, prefekci, magistrzy nowicjatu, i postulatu, z różnych ośrodków formacyjnych z Polski i z zagranicy, w tym również duchowni obrządku greko-katolickiego.

Prowadzącymi zajęcia są formatorzy, specjaliści z zakresu teologii, pedagogiki, psychologii z różnych ośrodków naukowych i środowisk formacji seminaryjnej i zakonnej w Polsce i za granicą. W ciągu dwóch lat formacji zaplanowanych zostało dziesięć pięciodniowych sesji formacyjnych oraz dwie serie ośmiodniowych rekolekcji lectio divina.

Program zajęć oparty jest na głównych tematach antropologicznych i teologicznych adhortacji Jana Pawła II „Pastores dabo vobis”. Głównym celem Szkoły jest praktyczne przygotowanie formatorów do pracy wychowawczej na różnych poziomach formacji seminaryjnej i zakonnej.

Wrześniowa sesja (15-19 września 2008 r.) poświęcona jest formacji sumienia. Wykłady prowadzą o. prof. dr hab. Andrzej Derdziuk OFMCap, ks. prof. dr hab. Edward Staniek, o. dr hab. Józef Augustyn SJ. Ponadto uczestnicy biorą udział w zajęciach warsztatowych z psychologii komunikacji. Każdy dzień formacji przenika modlitwa Słowem Bożym w dynamice lectio divina.

za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda