Home WiadomościArchiwum W internecie: Franciszkanki Przemienienia Pańskiego

W internecie: Franciszkanki Przemienienia Pańskiego

Redakcja

Siostry Franciszkanki Przemienienia Pańskiego zaprezentowały w internecie swoją nową stronę internetową, pod nowym zmienionym adresem.

Od lutego br. więcej informacje o historii, założycielce, charyzmacie, formacji i działalności sióstr można znaleźć na stronie: www.tabor.franciszkanie.pl

"Od momentu, w którym wybrałyśmy dla nas nazwę – Franciszkanki od Przemienienia Pańskiego myśl nasza i nasze serce podążają na Tabor, górę świętą, gdzie dochodzi do spotkania Boga, który schodzi na ziemię, i człowieka, który wchodzi do nieba. – wyjaśniają siostry pochodzenie nazwy swojego zgromadzenia – Tabor jest miejscem ‘odwrócenia i przełamania poziomów’, przezwyciężeniem tego co ludzkie przez to co boskie".

Zgromadzenie powstało ponad sto lat temu we Włoszech, od szesnastu lat mają swój klasztor w Krakowie. Duchowość zgromadzenia oparta została na Regule Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka z Asyżu. Siostry prowadząc życie skoncentrowane na kontemplacji i działaniu według stylu Świętego z Asyżu, w swojej formacji kładą nacisk ma takie cechy typowo franciszkańskie jak: braterstwo, pokora i radość.

Założycielką Franciszkanek od Przemienienia Pańskiego była Maria Teresa Biagiotii (1849-1929), która przyjęła zakonne imię Klary od Najświętszego Sakramentu.

Pierwsza wspólnota zawiązała się w 1901 roku we Florencji, gdzie obecnie znajduje się siedziba zarządu zgromadzenia. Celem sióstr jest służba ubogim i potrzebującym, zwłaszcza dzieciom.

Do Polski Franciszkanki od Przemienienia Pańskiego przybyły w 1991 roku i założyły dom w Krakowie przy ul. Sosnowieckiej, gdzie m.in. prowadzą przedszkole. Wspólnoty sióstr istnieją również na Filipinach, Słowacji i oczywiście we Włoszech.

za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda