Home WiadomościArchiwum Warszawa: Najmłodszy profesor saletyński

Warszawa: Najmłodszy profesor saletyński

Redakcja
Dnia 14 marca 2011 roku ks. dr hab. Janusz Kręcidło MS został mianowany przez Senat i Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na stanowisko profesora w Katedrze Egzegezy Nowego Testamentu. Jest najmłodszym profesorem w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy Saletynów.

 
Ks. Janusz Kręcidło MS jest wykładowcą biblistyki na UKSW. Redaguje też serię wydawniczą Studia Salettensia, organizując Międzynarodowe Saletyńskie Sympozja Interdyscyplinarne w Krakowie. Jest przedstawicielem Kościoła Katolickiego w redakcji Biblii Ekumenicznej. Urodził się dnia 12 września 1966 roku, pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy Saletynów złożył dnia 8 września 1987 roku, a święcenia kapłańskie przyjął dnia 15 maja 1993 roku w Dębowcu. W roku 1997 rozpoczął studia doktoranckie na Akademii Teologicznej w Warszawie, broniąc pracę doktorską dnia 9 czerwca 2002 roku już na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W 2002 roku został skierowany na studia licencjackie na Biblicum w Rzymie oraz w Jerozolimie, uzyskując stopień licencjata nauk biblijnych.

Kolokwium habilitacyjne ks. Janusz Kręcidło MS odbył dnia 21 grudnia 2009 roku  na UKSW w Warszawie i uzyskał stopień doktora habilitowanego teologii, w zakresie biblistyki na podstawie dotychczasowego dorobku naukowego oraz monografii Nowe życie uczniów Jezusa. J 21 jako owoc eklezjologicznej relektury J 1 – 20 we wspólnocie Umiłowanego Ucznia.

Ks. dr hab. Janusz Kręcidło MS, prof. UKSW, jest także autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych: Duch Święty i Jezus w Ewangelii św. Jana, Częstochowa 2006; Jesus’ Final Call to Faith (John 12,44-50). Literary Approach, Częstochowa 2007; The Spirit Paraclet and Jesus in the Gospel of John, Kraków 2008.

Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda