Home WiadomościArchiwum Warszawa: Nowa władze Młodzieży Franciszkańskiej w Polsce

Warszawa: Nowa władze Młodzieży Franciszkańskiej w Polsce

Redakcja
Joanna Sochor jest nową przewodniczącą Rady Narodowej Młodzieży Franciszkańskiej w Polsce. Wybory odbywały się w czasie VI Kapituły Narodowej MF, w dniach 7-10 lipca w Warszawie, pod hasłem "Zgromadziłeś nas młodych".
Przez kilka dni delegaci z poszczególnych młodzieżowych wspólnot i ruchów Młodzieży Franciszkańskiej w Polsce oraz asystenci prowincjalni MF z zakonu franciszkanów zastanawiali się nad miejscem i rolą tego ruchu w dzisiejszym świecie.

 
W czasie obrad, prac w grupach oraz na modlitwie poruszano kwestię powołań do MF, relacji MF do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz prowadzono prace nad zmianami w Statucie Młodzieży Franciszkańskiej w Polsce.

Obok nowej przewodniczącej RN MF Joanny Sochor (Rodzina Młodzieży Franciszkańskiej) wybrano także zastępcę, którą została Karina Latosik (Franciszkański Ruch Apostolski) oraz sekretarza i skarbnika – Agnieszka Dacka (Wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej).

Członkami RN MF zostały: Katarzyna Biel (Franciszkańska Młodzież Oazowa) i Patrycja Pykało (Franciszkański Ruch Apostolski). Delegatką na spotkanie międzynarodowe będzie Kinga Olejnik (Rodzina Młodzieży Franciszkańskiej).

Gościem Kapituły była przełożona FZŚ w Polsce s. Joanna Berłowska.

Młodzież Franciszkańska w Polsce jest federacją ruchów i wspólnot, skupiających młodych ludzi, którzy swoje doświadczanie życia chrześcijańskiego pragną pogłębiać w duchowości św. Franciszka z Asyżu. MF jest integralną częścią Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

o. Augustyn Feliszek OFM / red.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda