Home WiadomościArchiwum X Redemptorystowskie Dni Młodzieży w Tuchowie

X Redemptorystowskie Dni Młodzieży w Tuchowie

Redakcja
Jak co roku na początku wakacji zgromadziła się w Tuchowie młodzież z parafii prowadzonych przez redemptorystów w Polsce. Mottem tegorocznego spotkania odbywającego się w dniach 11-16 lipca są słowa z Listu św. Pawła do Kolosan: „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (Kol 2,7). Fragment ten nie jest przypadkowy, jest on także hasłem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się z Ojcem Świętym Benedyktem XVI w Madrycie (16-21 sierpnia).

 
Część uczestników dziesiątego już spotkania młodzieży
redemptorystowskiej wybiera się także na Światowe Dni Młodzieży, a czas
spędzony w Tuchowie będzie dla nich przygotowaniem do spotkania z Ojcem
Świętym. 
 
Na poszczególne dni tuchowskiego spotkania zostały zaplanowane następujące tematy:

  • pragnienia ludzkich serc
  • wiara – sprawa prywatna czy wspólna?
  • Jezus fundamentem
  • Kościół to my!

Każdy dzień niesie coś nowego: Eucharystia, wspólna modlitwa słowem Bożym, spotkania z zaproszonymi gośćmi, spotkania w grupach dyskusyjnych, gry i zabawy sportowe, piesza wycieczka do nowicjatu redemptorystów znajdującego się w Lubaszowej, a także koncerty muzyki religijnej m.in. zespołów Pokój 26 i Ocean miłosierdzia.

Celem spotkania jest integracja młodzieży związanej z redemptorystami, umocnienie jej na drodze wiary, ukazanie potrzeby bliskości Boga w życiu każdego człowieka, a także uczenie się odkrywania Boga w swoim życiu i w życiu naszych bliźnich.

Do tuchowskiego sanktuarium maryjnego przyjechali w tym roku młodzi ludzie z parafii i duszpasterstw redemptorystów z różnych stron Polski, m.in. z Warszawy, Braniewa, Torunia, Szczecinka, Szczecina, Głogowa, Gliwic, Krakowa, jak też młodzież z Niemiec i z okolic Tuchowa. Organizatorem tych spotkań jest Sekretariat ds. Młodzieży Prowincji Warszawskiej Redemptorystów pod kierunkiem ojca Ireneusza Byczkiewicza.

Młodzież bardzo chętnie przybywa przed obraz Matki Bożej Tuchowskiej, by spotkać się w radosnej atmosferze ze swoimi rówieśnikami, z ojcami i braćmi redemptorystami, a przede wszystkim z Bogiem. Radosna atmosfera udziela się nie tylko podczas tygodnia spędzonego w Tuchowie, ale przede wszystkim jest niczym „załadowanie duchowej amunicji" na cały następny rok przeżywany w swoim środowisku i swojej codzienności.

Świadectwem przybliżającym atmosferę tych spotkań niech będzie wpis na forum jednej z uczestniczek [KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ]

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda