Home WiadomościArchiwum Warszawa SOM: Przecież jest Bosco!

Warszawa SOM: Przecież jest Bosco!

Redakcja
Styczeń to miesiąc poświęcony mojemu wielkiemu przyjacielowi – Jankowi Bosko. Znasz go? To człowiek, który największą radość czerpał z przebywania z młodzieżą. Ale czy ks. Bosko jest tylko dla ludzi młodych i kto to jest salezjanin współpracownik? Obejrzyj film o naszej współpracownicy.

 
XIX wiek, Turyn, Janek Bosko pochłonięty pracą z dziećmi i młodzieżą w trudnych sytuacjach życiowych. Z myślą o nich 8 grudnia 1859 roku zakłada zgromadzenie salezjanów. Ale co z dziewczynami? Nowy pomysł – 11 listopada 1872 roku ks. Bosko organizuje Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych. Potem okazuje się, że świeccy też chcą pomagać. Ksiądz Bosko organizuje trzecią gałąź rodziny salezjańskiej – salezjanie współpracownicy.

XXI wiek, 2005 rok, historia dochodzi do pani Barbary Pietrzak, która zainspirowana ks. Bosko od tego momentu aktywnie włączyła się w pomoc salezjanom w ich pracy. Poznaj krótką historię pani Basi, współpracownicy salezjańskiej, pracującej w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie.

Salezjanie, salezjanki, Współpracownicy Salezjańscy i 20 innych grup Rodziny Salezjańskiej na całym świecie realizują pragnienia ks. Bosko – wychowują młodych ludzi na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan.

Ksiądz Bosko nazwę salezjanie wziął od św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, którego święto obchodzimy 24 stycznia.

Obejrzyj filmik o pani Barbarze Pietrzak, opowiadający jej osobistą drogę powołania do Rodziny Salezjańskiej.

SOM – www.misje.salezjanie.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda