Home WiadomościArchiwum Redemptoryści: Książka Ojca Generała w Wydawnictwie Homo Dei

Redemptoryści: Książka Ojca Generała w Wydawnictwie Homo Dei

Redakcja
Książka "Modlitwa w duchu i tradycji św. Alfonsa Liguori" powstała jako owoc rekolekcji wygłoszonych przez o. Michaela Brehla w latach 2006–2007 w Kanadzie i w USA. Autor nie tylko przekonuje o znaczeniu modlitwy w życiu duchowym człowieka, ale przede wszystkim wprowadza w modlitwę. Obficie korzystając z myśli i doświadczenia św. Alfonsa, ukazuje trzy sposoby rozumienia przez niego modlitwy.

 
Św. Alfons Liguori, nazywany również doktorem modlitwy, zwłaszcza modlitwy codziennej prostych ludzi, tak mówił o znaczeniu modlitwy:

"Pragnąłbym, aby wszyscy kaznodzieje niczego tak bardzo nie zalecali swoim słuchaczom jak właśnie modlitwy; aby spowiednicy do niczego tak gorąco nie zachęcali swoich penitentów jak do modlitwy. Nie ma wątpliwości, że wielkie znaczenie dla życia duchowego mają kazania, medytacje, Eucharystia, umartwienia, ale w chwilach pokus, jeśli nie polecamy się Bogu, to z pewnością upadniemy mimo wszystkich kazań i najlepszych nawet postanowień."Ojciec Michael Brehl (ur. 1955) redemptorysta, w 2009 roku został wybrany Przełożonym Generalnym Zgromadzenia Redemptorystów. Pracował jako duszpasterz i proboszcz, a następnie jako misjonarz, głosząc misje parafialne. Przez 8 lat był przełożonym Prowincji Edmonton-Toronto w Kanadzie. Zdobył uznanie, głosząc rekolekcje związane z duchowością redemptorystów. Należał do Komisji Teologicznej Kanadyjskiej Konferencji Zakonnej.

O. Michael Brehl CSsR, Modlitwa w duchu i tradycji św. Alfonsa Liguoriego,
Wydawnictwo Homo Dei, Kraków 2011.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda