Home WiadomościArchiwum Werbiści zakończyli obchody Roku Świętych Arnolda i Józefa

Werbiści zakończyli obchody Roku Świętych Arnolda i Józefa

Redakcja

Pierwszym akcentem tego zakończenia była Msza św. transmitowana przez I Program Polskiego Radia z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Mszy św. przewodniczył o. Prowincjał Andrzej Danilewicz, a homilię wygłosił o. Jan Wróblewski, Rektor Domu Misyjnego w Warszawie.

W czasie Eucharystii śpiewał chór mieszany Sióstr Misyjnych i kleryków Misyjnego Seminarium w Pieniężnie, pod dyrekcją s. Bernardy Pogoda SSpS.

W setną rocznicę śmierci św. Arnolda Jansena, w czwartek, 15 stycznia br. , w Pieniężnie odbyła się sesja naukowa z okazji 60 – lecia Misyjnego Seminarium Księży Werbistów. Uroczystej koncelebrze, z udziałem wszystkich ordynariuszy diecezji przynależnych do metropolii warmińskiej przewodniczył ks. abp Wojciech Ziemba, Metropolita Warmiński. W czasie nabożeństwa wieczornego o. Prowincjał zakończy obchody Roku Świętych Arnolda i Józefa na poziomie lokalnych, w Pieniężnie.

Oficjalne zakończenie nastąpiło w czasie uroczystej Eucharystii celebrowanej w Nysie, w dniu 18 stycznia br., której przewodniczył ks. bp Jan Kopiec z Opola. Prowincjał o. Andrzej Danilewicz podziękował wszystkim współbraciom i Siostrom Misyjnym za zaangażowanie w przeżywanie tego wyjątkowego roku. Na zakończenie Eucharystii wszyscy zebrani w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej odmówili „Modlitwę na Rok Świętych Arnolda i Józefa” i odśpiewano Te Deum.

Następnego dnia , 19 stycznia br. Radio Maryja i Telewizja Trwam przeprowadziły transmisję Mszy św. ku czci św. Arnolda Janssena z kościoła Matki Bożej Bolesnej w Nysie. Mszy św. przewodniczył Prowincjał o. Andrzej Danilewicz. Po Apelu Jasnogórskim w „Rozmowach Niedokończonych” udział wzięli nasi współbraci i sióstry SSpS.

za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda