Home WiadomościArchiwum Wieści od chrystusowców z Islandii

Wieści od chrystusowców z Islandii

Redakcja
W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, w polskim ośrodku duszpasterskim w Isafjordur, gdzie posługuje ks. Piotr Gardoń odbyło się uroczyste pobłogosławienie kapliczki Matki Bożej umieszczonej na odremontowanym domu parafialnym. W tym wydarzeniu uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie oraz zaproszeni goście. 

 
Natomiast dnia 1 września swoją posługę duszpasterską w Akureyjri rozpoczął ks. Radosław Szymoniak. Zastąpił on w tej wspólnocie ks. Krzysztofa Kościółka. W związku z przybyciem nowego duszpasterza wszyscy księża chrystusowcy pracujący na Islandii zebrali się w tym polskim ośrodku duszpasterskim. Podczas uroczystej koncelebrowanej Mszy Świętej kapłani i zgromadzeni wierni modlili się za Polaków żyjących na Islandii oraz ich duszpasterzy. W kolejnych dniach, korzystając z kościołów luterańskich, zostały odprawione Msze Św. w innych polskich wspólnotach. Zamieszczamy kilka zdjęć związanych z tymi wydarzeniami, dostępnych POD TYM LINKIEM .
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda