Rychwałd: Franciszkańskie Dni Charyzmatyczne

Blisko tysiąc osób uczestniczyło w trwających przez tydzień Franciszkańskich Dniach Charyzmatycznych zorganizowanych przez franciszkanów w Rychwałdzie koło Żywca. Przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie zbudowano olbrzymi namiot nazwany Namiotem Łaski. Tam odbywały się spotkania rekolekcyjne.

 
Pierwszym kaznodzieją spotkania był znany w Azji biblista i rekolekcjonista, podejmujący tematy życia małżeńskiego i rodzinnego, o. Józef Maniparambil z Indii.

"Poprowadził on dwustuosobową grupę rekolektantów drogami uzdrowienia wewnętrznego przywołując biblijne postacie Abrahama i Sary, Dawida i Batszeby, miłosiernego ojca i jego marnotrawnego syna oraz uczniów zgromadzonych na ostatniej wieczerzy wokół swego Mistrza" – relacjonuje organizator Franciszkańskich Dni Charyzmatycznych o. Bogdan Kocańda OFMConv.

Rekolekcje z o. Józefem w opinii wielu uczestników były wspaniałym intelektualnym i duchowym pokarmem.

Franciszkanie w Namiocie Łaski gościli także dwóch Maryjnych Misjonarzy Pokoju z Nigerii, którzy poprowadzili spotkanie z modlitwą o uzdrowienie, dla trzystu trzydziestu osób.

W kolejnych dniach modlitwę i spotkania prowadzili franciszkanie z Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego w Rychwałdzie: o. Bogdan Kocańda i o. Donat Wypchło, a także członkowie wspólnoty "Samarytanka" z Sosnowca.

Ostatnim punktem Franciszkańskich Dni Charyzmatycznych były rekolekcje prowadzone przez o. Józefa Vadakkela z Indii, który na co dzień prowadzi Centrum Ewangelizacyjne na Filipinach.

Rekolekcje z o. Józefem zgromadziły ponad dwustu czterdziestu uczestników i uroczystą liturgią Eucharystii zakończyły charyzmatyczne świętowanie, w Rychwałdzie, któremu patronował św. Franciszek z Asyżu.

bk / sm / red.

Za: www.franciszkanie.pl