Wkrótce może ukazać się nowa płyta – Urodzisz się od nowa!

100121e.pngLa Pallotina to rockowy kwartet założony przez ks. Andrzeja Daniewicza SAC, który – prócz lidera – tworzą: Piotr Szewczenko (gitarzysta), Witek Wilk (perkusista i inżynier studyjny) oraz Dominik Sławiński (basista). Zespół nagrał już płytę pt. „Pusty plac”, która stała się trzonem koncertowego repertuaru grupy podczas różnego typu wydarzeń, związanych z szerokim obszarem współczesnej ewangelizacji przez muzykę i słowo.

Ks. Andrzej, znany w środowisku muzyków chrześcijańskich z wielu innych
inicjatyw muzyczno-duszpasterskich, ma na swym koncie jeszcze kilka
wcześniejszych płyt, m. in. debiutancki krążek pt. „Z tamtej strony
drzwi”, z udziałem Marcina Pospieszalskiego, Michała Grymuzy czy
Michała Dąbrówki.
 
Współpracował ponadto z Jackiem Wąsowskim, Ewą Urygą, Michałem Kulentym, Markiem Bałatą, Urszulą Dudziak, Piotrem Żaczkiem, Robertem Lutym i wieloma innymi muzykami, w różnym stopniu oddanymi idei „zapisania Ewangelii na pięciolinii”. Ciekawą odskocznią muzycznych fascynacji lidera jest instrumentalna płyta kolędowa pt. „Inwencje kolędowe”, nagrana w 2008 roku w trio jazzowym z udziałem Witka Wilka (dr) i Konrada Kubickiego (b).

Wszystkie dotychczasowe dokonania płytowe La Pallotiny są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie www.lapallotina.com. Nie bez znaczenia dla promocji zespołu stały się liczne wystąpienia muzyków w polskich mediach – od TV TRWAM, przez rozliczne rozgłośnie radiowe, aż do programów komercyjnych i publicznych (jak np. „Między Ziemią a Niebem” w TVP 1).

Jednak mimo medializacji i szerokiego uznania dzieło to pozostaje z istoty dziełem niekomercyjnym. Ambitne teksty i kompozycje mogą stanowić „ewangelizacyjną bombę” zwłaszcza dla tych, którzy wytrwale szukają pogłębienia wiary i świeżego języka jej przekazu.

Nowa płyta będzie nosić tytuł: „Urodzisz się od nowa”. Koszta jej produkcji nie przekroczą  17.000 PLN. Składają się na nie: opłata za studio, wydatki komunikacyjne, tłoczenie płyty, projekt okładki, plakat i teledysk promocyjny oraz ewentualne wsparcie 1-2 koncertów premierowych). Nagranie zawierać będzie 11 nowych piosenek autorstwa ks. Andrzeja, o bardzo silnej wymowie powołaniowej. Ufamy, że w roku kapłańskim Kościoła będzie to ewangelizacyjny „strzał w dziesiątkę”.

Za wszelkie wsparcie składamy pokorne DZIĘKI i zapewniamy o podwójnej (bo śpiewem) modlitwie!

Ks. Andrzej Daniewicz SAC

Za: InfoSAC 19.01.2010