Home WiadomościArchiwum Wkrótce nowa płyta z kolędami i pastorałkami

Wkrótce nowa płyta z kolędami i pastorałkami

Redakcja

Już w listopadzie ukaże się nowa płyta z kolędami i pastorałkami wydana przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Wykonawcami utworów będą osoby z grup duszpasterskich działających przy szczecińskim klasztorze dominikanów.

Pomysł na nagranie płyty to próba pokazania parafii jako „wspólnoty wspólnot”, dlatego dominikanie ze Szczecina zaprosili do projektu osoby z różnych grup duszpasterskich działających przy klasztorze, m. in. z Duszpasterstwa Młodzieży "Drabina", Duszpasterstwa Akademickiego "Akwarium", Fraternii Świeckich Dominikanów, Kościoła Domowego, członków zespołu "Deus Meus", środowiska postakademickiego i innych. W ten sposób powstał zespół łączący środowisko parafii.

Opracowanie muzyczne i wokalne utworów powierzono Michałowi Giełzakowi, który w dominikańskiej parafii szczecińskiej od kilku lat odpowiedzialny jest za przygotowanie chóru i orkiestry posługujących podczas uroczystości roku liturgicznego.

Podczas pierwszej sesji nagraniowej zrealizowano cztery utwory, na koniec września zaplanowano nagranie pozostałych. Płyta będzie składać się z kilkunastu kolęd i pastorałek.

za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda