Home WiadomościArchiwum Włochy: beatyfikacja założycielki Sióstr od Aniołów

Włochy: beatyfikacja założycielki Sióstr od Aniołów

Redakcja
Po odmówieniu modlitwy Regina coeli Benedykt XVI przypomniał o wyniesieniu do chwały ołtarzy kolejnej sługi Bożej. Tym razem nową błogosławioną jest Włoszka. Beatyfikacja s. Marii Serafiny od Najświętszego Serca Jezusowego odbyła się wczoraj wieczorem w Faicchio we włoskiej diecezji Cerreto Sannita-Telese-Sant’Agata de’ Goti. W tym małym miasteczku koło Neapolu nowa błogosławiona zmarła dokładnie sto lat temu, 24 marca 1911 r., i tam jest pochowana. Uroczystości przewodniczył w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Angelo Amato SDB.

 
Clotilde Micheli urodziła się w 1849 r. koło Trydentu na północy Włoch. Była pielęgniarką i przez pewien czas pracowała w Niemczech. Jako 18-letnia dziewczyna, modląc się w kościele w swej rodzinnej miejscowości Imer miała objawienie Matki Bożej, która poleciła jej założyć zgromadzenie zakonne oddające się na wzór aniołów adoracji Trójcy Świętej poprzez Eucharystię. Wiele pielgrzymowała i ostatecznie po 24 latach utworzyła na południu Włoch Instytut Sióstr od Aniołów, przyjmując imię Maria Serafina od Najświętszego Serca Jezusowego. Do końca życia założyła 15 domów zgromadzenia, które nazywała misyjnymi. Dziś liczy ono 350 zakonnic, obecnych poza Włochami w Brazylii, na Filipinach, w Indonezji i Beninie.

ak/ rv

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda