Wolontariat w Albanii

Od niedzieli 29 czerwca br., parafia Koplik w Albanii, gości dwie wolontariuszki z Polski, Zuzannę i Weronikę. Wolontariuszki należą do Międzynarodowego Wolontariatu Jana Bosko, działającego przy Salezjańskim Ośrodku Misyjnym.

Wolontariat Jana Bosko skupia ok. 50 młodych ludzi z całego kraju, którzy pragną poświęcic swój czas wakacji, urlopów na pracę z dziecmi i młodzieżą w różnych krajach świata. Każdy ich wyjazd do poszczególnych krajów, poprzedzony jest odpowiednim przygotowaniem na wszelkich poziomach, począwszy od podstaw języka danego kraju, po kulturę, mentalnośc.

Tradycyjnie jak w latach poprzednich, dziewczyny prowadzą różne bloki zajęc dla dzieci. Jest to nauka podstaw z języka angielskiego, zajęcia plastyczno – artystyczne, poprzeplatane różnymi formami zabaw.

Dzieci już pierwwszego dnia bardzo ciepło i serdecznie przyjęły naszych gości, odpowiadając szczerze i otwarcie na ich zaproszenie do współpracy w najbliższym miesiącu. Kolejne spotkania odbywają się w poszczególnych miejscach naszej parafii i jak do tej pory cieszą się frekwencją.

Niebawem dotrze do Albanii, a dokładnie do drugiej naszej parafii, czyli do Shkrelu, druga grupa wolontariuszy, również z wyżej wymienionego wolontariatu. Tam, podobnie jak w Kopliku, będą odbywały się zajęcia dla dzieci z pobliskich wiosek.

za: www.salwatorianie.pl