Home WiadomościArchiwum Wrocław: jubileusz 25-lecia kapłaństwa

Wrocław: jubileusz 25-lecia kapłaństwa

Redakcja

W czasie sumy niedzielnej we Wrocławiu na Karłowicach, 8 lutego br. jubileusz 25-lecia święceń prezbiteratu świętował o. Remigiusz Józef Gruca OFM, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów we Wrocławiu.
Wyświęcony został na kapłana 4 II 1984 r. w rodzinnej miejscowości Borki Wielkie, na Opolszczyźnie. Święceń udzielił mu ks. bp Jan Wieczorek, wówczas biskup pomocniczy w Opolu, a dziś biskup diecezji gliwickiej.

Homilię, uwzględniającą czytania mszalne z 5. niedzieli zwykłej, wygłosił minister prowincjalny o. Wacław Stanisław Chomik OFM. Punktem centralnym było motto z obrazka prymicyjnego Jubilata, powtórzone na pamiątce jubileuszowej: "Wszystko jest łaską". I kapłaństwo jest łaską! W przypadku o. Remigiusza jest ono łaską nie tylko dla niego – mówił kaznodzieja, ale również dla prowincji zakonnej, w tym dla seminarium franciszkańskiego, którego jest rektorem od roku 1991.

W świętowaniu jubileuszowym uczestniczyli m.in. profesorowie, wychowawcy i studenci ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów i Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Klerycy obu instytutów zakonnych studiują u franciszkanów we wrocławskich Karłowicach.

za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda