Home WiadomościArchiwum WWW dla kapłanów

WWW dla kapłanów

Redakcja
W Wielki Czwartek swoją działalność zainaugurowała strona internetowa (http://www.kaplani.com.pl/), której odbiorcami mają być kapłani. Chcieliśmy stworzyć dla nich w internecie strefę, w której będą mogli czytać świadectwa swoich współbraci w kapłaństwie, zapoznać się z aktualną bazą rekolekcji dla kapłanów, przeczytać recenzje proponowanych i odradzanych książek itp.

 
 

Chaos to jedno ze słów, które dobrze określa stan współczesnego świata w skali makro, jak również mikroświata ludzkiego umysłu. Porządkować chaos to wielkie zadanie. Bóg podejmuje je nieustannie wyprowadzając świat z chaosu ku kosmosowi, który jest znakiem porządku.

Wydaje się, że jeden z największych chaosów jaki można dzisiaj napotkać, to ten zawarty przestrzeni internetowej poświeconej kapłaństwie. W tekstach i filmach o księżach katolickich zawartych jest wiele zamieszania, agresji i bólu.

Grupa osób mieszkających w Trójmieście postanowiła stworzyć strefę, w której spokojnie i odpowiedzialnie pisze się o kapłaństwie i je się ukazuje. Chcemy, opierając się na mocy Ducha Świętego, wprowadzać ład w to co chaotyczne i to nie tylko w świecie cyberprzestrzeni, ale nade wszystko w świecie ludzkiego serca.

WWW.KAPLANI.COM.PL to inicjatywa, która ma pomóc księżom i świeckim odnaleźć się w poszukiwaniu prawdy. Chcemy odważnie i z troską pisać o problemach dotykających świat duchownych, ale pragniemy również zaangażować się w ich rozwiązywanie. Zapraszamy do strefy modlitwy i myślenia.

ks. Jacek Socha

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda