Home WiadomościArchiwum Wybory przełożonego polskiej Prowincji Sercanów Białych

Wybory przełożonego polskiej Prowincji Sercanów Białych

Redakcja

W drugiej turze wyborów powszechnych, Przełożonym Prowincjalnym Polskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, został wybrany o. Andrzej Łukawski. Urząd Prowincjała będzie sprawował drugą kadencję, przez okres trzech lat.

O. Andrzej Łukawski urodził się w 1969 r. w Świebodzicach. W 1988 r. zdał egzamin maturalny w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu i 7 września 1988 r. rozpoczął nowicjat w Zgromadzeniu Najświętszych Serc w Polanicy Zdroju. Studia ukończył w 1995 r. na Papieskim Fakultecie Teologicznym we Wrocławiu. 27 maja 1995 r. przyjął święcenia kapłańskie. Od tego czasu pracował jako: wikariusz w parafii Przemienienia Pańskiego w Mielniku (diecezja drohiczyńska), duszpasterz powołaniowy Polskiej Prowincji.

W 2000 r. ukończył studia specjalistyczne na ATK w Warszawie, w zakresie liturgiki. Pełnił również funkcje: radnego prowincjalnego, mistrza nowicjatu, superiora domu nowicjatu w Polanicy Zdroju, dyrektora Formacji Początkowej, socjusza magistra kleryków i ekonoma domu studiów we Wrocławiu.

o. Sebastian Pieczeniak SSCC

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda