Home WiadomościArchiwum XI MP kleryków w tenisie stołowym rozpoczęte

XI MP kleryków w tenisie stołowym rozpoczęte

Redakcja

Z udziałem 90 kleryków z 28 seminariów duchownych, w tym sześciu zakonnych rozpoczęły się w Częstochowie XI Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w tenisie stołowym. Rozgrywki potrwają do 12 grudnia.

Zawody odbywają się w hali Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. W ramach mistrzostw rozgrywany jest turniej drużynowy i indywidualny. – Poziom poprzednich edycji mistrzostw był bardzo wysoki. Mamy nadzieję, że tegoroczne mistrzostwa potwierdzą to, że tenis stołowy w środowisku kleryckim jest bardzo popularny – powiedział „Niedzieli” kleryk Arkadiusz Makles, z WSD archidiecezji częstochowskiej.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objął metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak., który 11 grudnia odprawi dla uczestników mistrzostw Mszę św. w kościele seminaryjnym p.w. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Pierwsze Mistrzostwa Polski WSD w tenisie stołowym zorganizowano w 1999 roku z inicjatywy ks. dr Jana Wątroby, ówczesnego rektora częstochowskiego seminarium oraz kleryków działających w Klubie Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego WSD Częstochowa oraz Wiesława Pięty – wiceprezesa Klubu Uczelnianego AZS Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Początkowo rywalizowano w auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej, jednak już IV Mistrzostwa w 2002 roku odbyły się w nowo oddanej do użytku hali sportowej przy Wyższym Seminarium Częstochowskim Archidiecezji Częstochowskiej.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda