XV Spotkanie Młodych w Wołczynie

Zakonnicy w kapturach, chrzest i Internet oraz to, co ich łączy – Wołczyn. To już po raz piętnasty Bracia Kapucyni z prowincji krakowskiej zapraszają młodzież z całej Polski i zagranicy na jubileuszowe Spotkanie Młodych w Wołczynie koło Kluczborka od 14 do 19 lipca.

Bracia w tym roku na spotkanie jak zwykle przygotowali wiele niespodzianek i atrakcji. Tegoroczny temat przewodni został zaczerpnięty ze świata wirtualnego: „Zalogowani w Jezusie – sakrament chrztu”. Język komputerowy, który jest bliski młodemu człowiekowi, staje się dobrym nośnikiem treści religijnych, związanych z przeżywaniem wiary i w tym roku posłuży jako pomost w przekazie treści dotyczących sakramentu chrztu.

Ten sakrament jest momentem, od którego rozpoczyna się „logowanie” na najważniejszą stronę w życiu, nie internetową, lecz tę której na imię Jezus. Młodzi uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się co z wiarą mają wspólnego takie pojęcia jak login, enter, wirus, anty wirus, upgrade czy e–mail. Ostatniego dnia trwania festiwalu – 19 lipca chrzest przyjmie osoba dorosła.

Najważniejszym punktem programu podczas spotkania będzie codzienna Eucharystia, a także nabożeństwa. Nie zabraknie też konferencji, które wygłoszą zaproszeni goście. Wołczyn to również świetna muzyka, zabawa i tańce. Wieczorami zabrzmią koncerty muzyki chrześcijańskiej i nie tylko. W tym roku wystąpi zespół Perfekt, New Life Music, Kana, Triquetra, Pajujo, Maleo a także KapBendu – zespołu braci kapucynów.

Szczegółowy plan spotkania, zdjęcia z poprzednich lat, filmiki i potrzebne informacje można znaleźć na stronie – www.wolczyn.kapucyni.pl
Młodzież, która nie wyjechała na spotkanie z papieżem Benedyktem XVI do Sydney, serdecznie zapraszamy na „Polskie Sydney” do Wołczyna.

za: www.kapucyni.pl