Home WiadomościArchiwum XVII Dominikańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

XVII Dominikańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Redakcja

XVII Dominikańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Krakowa 3 sierpnia. W tym roku pielgrzymi wędrować będą pod hasłem „Chodźcie, posilcie się”. Na Jasną Górę dotrą 9 sierpnia.

Dominikańska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy spod Bazyliki Świętej Trójcy w Krakowie w niedzielę 3 sierpnia. W czasie drogi pątnicy będą się zastanawiać, skąd brać siłę do codziennego nawrócenia, walki z grzechem i czynienia dobra.

– Część tych sił mamy w sobie, część musimy dostać od innych: ludzi i Pana Boga przede wszystkim – wyjaśnia przeor krakowskiego klasztoru dominikanów o. Adam Sulikowski OP. – Chcemy się przyjrzeć tym siłom oraz poszukać źródeł, z których można je czerpać, by zdobyć ich jak najwięcej i jak najlepiej z nich korzystać – podkreśla dominikanin.

Myślą przewodnią dominikańskiej pielgrzymki są słowa Jezusa wypowiedziane do uczniów po zmartwychwstaniu: „Chodźcie, posilcie się”. Jak tłumaczy o. Sulikowski, Zbawiciel zatroszczył się wtedy o wszystko, co było potrzebne uczniom: o pokarm dla ciała, o słowo pocieszenia, o Eucharystię, która jest pokarmem duchowym.

W tym roku w pielgrzymce wyruszy sześć grup: „19” – czyli młodzież z duszpasterstwa szkół średnich Przystań, dwie grupy akademickie „Beczka”, dwie grupy o charakterze ascetycznym „Cisza” oraz „JTS” – czyli pątnicy związani z dominikańskim duszpasterstwem w Jarosławiu, Tarnobrzegu i Sandomierzu. W pielgrzymce pójdą także pątnicy z innych miast Polski oraz z Danii.

Dominikańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła po raz pierwszy w 1993 roku. Wcześniej jako słynna grupa „9”, organizowana przez duszpasterstwo akademickie „Beczka”, była częścią Pielgrzymki Krakowskiej. „Dziewiątka” przyciągała tak wielką liczbę pielgrzymów z całej Polski, że konieczne stało się utworzenie osobnej pielgrzymki.

za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda