Home WiadomościArchiwum XXVIII Kapituła Salwatorianów

XXVIII Kapituła Salwatorianów

Redakcja

W poniedziałek, 16 lutego br. rozpoczęła XXVIII Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Salwatorianów. Mszy świętej na rozpoczęcie kapituły przewodniczył prowincjał ks. Jan Folkert SDS, a homilię wygłosił reprezentujący zarząd generalny zgromadzenia ks. Bronisław Jakubiec SDS.

W kapitule biorą udział członkowie zarządu prowincjalnego, przełożeni regionów, superiorzy wspólnot oraz delegaci wybrani w poszczególnych wspólnotach wyborczych. W domu zakonnym na krakowskim Zakrzówku obraduje sześćdziesięciu trzech salwatorianów podejmujących na co dzień posługę nie tylko w Polsce, ale również w Australii Kanadzie i USA, w Albanii i na Białorusi, na Słowacji i Węgrzech oraz we Włoszech.

Mottem tegorocznej kapituły są słowa: „Ojciec Jordan na drodze naszego powołania”. Spotkanie odbywa się w roku obchodzonym przez salwatorianów jako Rok Ojca Jordana (16 VI 2008 – 16 VI 2009). Kapituła będzie okazją do refleksji nad życiem wspólnotowym i podejmowanymi przez polskich salwatorianów apostolatami przez pryzmat drogi powołania założyciela O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Podejmie również zagadnienia związane z formacją ciągłą członków prowincji.

Pomocą w ocenie bieżącej sytuacji prowincji i za podstawę do dyskusji służyć będą wykłady zaproszonych gości. Ks. Krzysztof Wons SDS, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, podejmie tematykę związaną z formacją ciągłą wprowadzając do wspólnotowego rozeznawania tej materii. Na spotkanie w charakterze wykładowcy przybędzie również ks. prof. Stephan Horn SDS, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego O. Jordana, i przybliży jego drogę wzrastania jako zakonnika i założyciela.

Delegaci uczestniczący w tym spotkaniu o charakterze sprawozdawczo-wyborczym dokonają również wyboru wikariusza prowincjalnego i pozostałych członków zarządu prowincjalnego. W terminie wyznaczonym przez kapitułę członkowie nowego zarządu podejmą posługę dla Polskiej Prowincji Salwatorianów wspierając nowego prowincjała w osobie ks. Piotra Filasa SDS, wybranego na ten urząd przez wszystkich członków prowincji końcem ubiegłego roku.

za: www.salwatorianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda