Home WiadomościArchiwum Zwołanie kapituły u franciszkanów

Zwołanie kapituły u franciszkanów

Redakcja

Wizytator generalny o. Azariasz Jacek Hess OFM odwiedza o. bp. Bonifacego Antoniego Reimanna OFM i braci misjonarzy w Boliwii. Zanim udał się za ocean, opublikował pismo z kandydatami na ministra prowincjalnego oraz deputowanymi.

Wydał też dekret zwołujący 36. Kapitułę Prowincji św. Jadwigi, w którym m.in. napisał: "W czasie, gdy cały Zakon Franciszkański przeżywa Jubileusz łaski początków 800-lecia zatwierdzenia Reguły Zakonu Braci Mniejszych – pragniemy i my zebrać się na Kapitule Prowincjalnej. Ponieważ spełnione zostało wszystko to, co przewiduje w tej dziedzinie ustawodawstwo zakonne – zgodnie z art. 147 Statutów Waszej Prowincji – ogłaszam i zwołuję Kapitułę Prowincji Św. Jadwigi w Polsce".

W myśl dekretu ojca wizytatora kapituła odbędzie się w klasztorze p.w. NMP Anielskiej z Porcjunkuli (Dom Pielgrzyma) w Górze Św. Anny, w dniach od 20-25 IV 2009 r. Rozpocznie się we wtorek, 21 IV, o godz. 6:30 uroczystą mszą św. w bazylice Św. Anny Samotrzeciej, a zakończy się również w bazylice celebracją Eucharystii w sobotę, 25 IV, o godz. 8:30.

Szczególną motywacją w wyborze Góry Św. Anny na miejsce obrad kapitulnych jest aktualnie przeżywany Jubileusz 300-lecia Kalwarii.

za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda