Home WiadomościArchiwum Zakon Braci Mniejszych: Nowa płyta Małego Chóru Wielkich Serc z Łodzi

Zakon Braci Mniejszych: Nowa płyta Małego Chóru Wielkich Serc z Łodzi

Redakcja
Mały Chór Wielkich Serc wydał kolejną, siódmą z kolei płytę zatytułowaną: „Wolność". Powstał on w 1997 roku w parafii franciszkańskiej Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Tworzy go grupa około 50 dzieci w wieku od 4 do 14 lat, które rozwijają swój talent muzyczny i prezentują go na koncertach. Do tej pory odbyło się już ponad 300 koncertów w kraju i za granicą


W 2005 roku zostało stworzone Stowarzyszenie Mały Chór Wielkich Serc, które posiada własny statut i osobowość prawną. Do stowarzyszenia należą głównie rodzice wokalistów, a jego celem jest wspieranie działalności zespołu. Również od 2005 roku Mały Chór Wielkich Serc stał się dziełem naszej Prowincji Zakonnej i ma swojego Asystenta Kościelnego. Środki na wydanie nowej płyty pochodzą ze sprzedaży poprzednich płyt jak również ze wsparcia finansowego sponsorów.
 
Wszystkie utwory na płycie są autorstwa o. Piotra Kleszcza, który jest również członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Po raz pierwszy nagrań wokalnych dokonano w naszym klasztorze franciszkańskim, a nie, jak to było wcześniej, w wynajętym studiu. W tej chwili dysponujemy już nowymi środkami technicznymi, które umożliwiają takie nagrania.
 
Do piosenki pt.: „Niebo" TV TRWAM nakręciła teledysk, który prezentowany jest na antenie.
Na szczególną uwagę zasługuje piosenka pt.: „Dziękuję za życie", wykonywana przez chorą na białaczkę Martynkę, której udało się zwalczyć raka krwi i wyśpiewać Panu pieśń wdzięczności. Zarówno dla dzieci z chórku jak i dla publiczności słuchającej tego utworu na koncertach jest to ogromne świadectwo wiary i wytrwałej modlitwy.
 
W związku z tym, że dzieci śpiewające w zespole rosną, idą na studia, a nawet zakładają już własne rodziny, ich miejsca muszą zająć nowi wokaliści. Ponieważ część z nich chce nadal śpiewać, utworzyliśmy dla nich nowy zespół dla byłych członków Małego Chóru Wielkich Serc, który nosi nazwę: „Płomień Nadziei". Na nowej płycie stworzyliśmy przestrzeń dla tej młodzieży i ostatnie pięć utworów wykonywanych jest przez nich.
 
W lipcu 2010 roku Mały Chór Wielkich Serc po raz czwarty odbył cykl koncertów ewangelizacyjnych na Pomorzu Zachodnim skupiając na plażach, amfiteatrach i w kościołach publiczność, która przychodziła, aby posłuchać radosnej, chrześcijańskiej muzyki w wykonaniu dzieci. Mały Chór Wielkich Serc jest otwarty na zaproszenia i jest w stanie dotrzeć do każdego zakątka Polski (i nie tylko), aby chwalić Pana i dostarczać słuchaczom niezapomnianych przeżyć artystycznych i religijnych.
 
Najbliższe koncerty:
16.10.2010- Koncert przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie
19.04.2011- Koncert w Koninie
13.06.2011- Koncert na Starym Mieście w Warszawie

o. Piotr Kleszcz – www.serca.franciszkanie.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda