Zebrano już 100 tys. zł na brewiarz dla młodych

Już 100 tys. złotych zebrano na brewiarze dla młodych, którzy przyjadą na spotkanie Lednica 2009. Inicjator spotkań o. Jan Góra wyznaje, że potrzebnych jest jeszcze 300 tys. zł. Dominikanin chce podczas tegorocznej Lednicy, która odbędzie się 6 czerwca, rozdać młodym brewiarze, by zachęcić ich do modlitwy psalmami.

Pieniądze na brewiarze ofiarowali m.in. niektórzy polscy biskupi. Na konto brewiarza jako pierwszy wpłacił abp Józef Życiński, metropolita lubelski, a następnie abp Henryk Muszyński z Gniezna i abp Wiesław Mering z Włocławka. Również kapłani w niektórych diecezjach organizują akcje, które mają wesprzeć kupno brewiarzy.

– Pragnę, aby starsze pokolenie ufundowało modlitewnik najwyższej jakości młodszemu pokoleniu – tłumaczy o. Góra. – Chcemy, ażeby Ci, którzy wyrośli z paciorka dziecięcego wzięli do ręki Psalmy i nawiązali nową relację z tym, który nas pierwszy umiłował – dodał.

Jak przypomniał dominikanin, jeden egzemplarz brewiarza kosztuje 4 zł. Do akcji zaprasza wszystkich, którzy są w stanie ufundować modlitewnik chociażby dla jednego młodego człowieka. – Nie znajdę nikogo, kto potrafi zapłacić dzisiaj 400 tys. zł, ale znajdę tysiąc ludzi, którzy mi dadzą mniej, albo czterystu, którzy mi dadzą po tysiącu zł – mówi o. Góra. Zakonnik podkreślił przy tym, że „każde 4 zł jest bezcenne i jest to najsensowniejsza lokata”. – Zapraszam do szaleństwa brewiarza – zaapelował.

za: www.dominikanie.pl