Home Wiadomości Argentyna: Dni Młodzieży Redemptorystowskiej w Villa Angela

Argentyna: Dni Młodzieży Redemptorystowskiej w Villa Angela

Redakcja

W Wiceprowincji Resistencia odbyły się Dni Młodzieży Redemptorystowskiej pod hasłem „Idź i głoś, co widziałeś i słyszałeś”. Tym razem młodzież z naszych wspólnot (ok. 300 osób) zebrała się dniach od 6 do 11 stycznia 2015 r. w parafii Villa Angela w stanie Chaco.

W tym czasie młodzi ludzie brali udział w różnych nabożeństwach, spotkaniach i warsztatach. Centrum spotkania była zawsze modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

Sobota była dniem powołaniowym, w którym młodzież mogła spojrzeć na różne powołania, które daje Bóg. Tego samego dnia młodzi ludzie uczynili „raban”, według słów papieża Franciszka – po południu udali się do miasta, dając świadectwo wiary o Chrystusie i głosząc to, co „widzieli i słyszeli”. Ta manifestacja wiary zakończyła się Mszą z udziałem mieszkańców miasta i odnowieniem ślubów zakonnych przez czterech naszych seminarzystów. W niedzielę, 11 stycznia zakończyły się tegoroczne dni młodzieży. Ogłoszono także, że następne odbędą się w 2016 r. we wspólnocie w Quilmes (okolice Buenos Aires).

Polscy redemptoryści pracują w Argentynie na północy kraju (od 1938 r.) i w Patagonii na południu (od 2007 r.) . Do wiceprowincji należy ponad 40 redemptorystów, w tym 19 Polaków.

cssr.com/ oprac. mm

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda