Home Wiadomości Rzym – zwołanie kapituły generalnej

Rzym – zwołanie kapituły generalnej

Redakcja

Drodzy Bracia Oblaci, w 203. rocznicę święceń kapłańskich naszego Założyciela, świętego Eugeniusza de Mazenoda, niniejszym zwołuję XXXVI Kapitułę Generalną, która rozpocznie się 14 września 2016 roku w Rzymie, w Domu Generalnym Braci Szkolnych przy via Aurelia.

Jak wiecie, we wrześniu 2014 roku Komisarzem Kapitulnym został mianowany ojciec Claudio Bertoluccio, a członkami Komisji ojcowie  Martin Wolf i Emmanuel Oungten. Sekretarzem Komisji jest o. William O’Donnel. W dniach 2-5 grudnia 2015 roku w Rzymie Komisja zebrała się na swym pierwszym posiedzeniu.

Od czasu spotkania międzykapitulanego, które odbyło się w maju 2013 roku w Tajlandii, trwa refleksja nad tematem. Również ja, w mijającym roku, przeprowadziłem konsultację we wszystkich jurysdykcjach Zgromadzenia, aby zebrać ich opinie. Po przestudiowaniu wszystkich propozycji, pochodzących z różnych rejonów Zgromadzenia, obecnie Komisja przedkapitulna pracuje nad sformułowaniem propozycji tematu na Kapitułę dla Rady Generalnej, która przestudiuje go podczas Sesji plenarnej na przełomie stycznia i lutego. Jak tylko zostanie określony temat, Komisja zaprosi Zgromadzenie do dialogu, aby pogłębić jego sens i zebrać inne sugestie.

Rozpoczynamy czas modlitwy do Ducha Świętego, aby prosić o Jego światło, które będzie nas prowadzić w przygotowaniu do Kapituły w 2016 roku.  Proszę każdego Oblata i wszystkie nasze wspólnoty do zintensyfikowania wysiłków, aby dzielenie się naszą wiarą stało się błogosławionym czasem oraz okazją do wspólnego ponownego odkrycia, że jesteśmy braćmi oblatami. Te spotkania w ramach oblackiego triennium oraz w pespektywie przygotowań do Kapituły i odnowy w naszym życiu i misji oblackiej. Kryją w sobie ogromny potencjał. Nie zapomnimy o sformułowaniu konkretnych znaków nawrócenia, jakie znaczą nasze życie zarówno osobiste jak i wspólnotowe. W najbliższych miesiącach Komisja przedkapitulna dostarczy inne materiały pomocne w przygotowaniu się do Kapituły Generalnej.

W roku 2016 będziemy uroczyście świętować Kapitułę Generalną oraz 200. rocznicę od założenia Misjonarzy Prowansji. Wierzymy, że łaska boża prowadzi Zgromadzenie w kierunku nowego życia i rozleje na nas dary Ducha Świętego, abyśmy jako braci oblaci zacieśnili więzy naszej jedności i ponownie rozpalili w sobie miłość świętego Eugeniusza do Jezusa Chrystusa, Kościoła, ubogich i najbardziej opuszczonych.

Zapraszam, was, abyście w czasie tej pielgrzymki wiodącej do Kapituły Generalnej w 2016 roku łaski mieli w swoich sercach ikonę Maryi modlącej się wraz z uczniami w sali na górze. Prosimy naszą Matkę, do której żywimy szczególną miłość, aby nadal uśmiechała się do naszego Zgromadzenia. Niech Ona pomoże nam, abyśmy byli otwarci na przyjście Ducha Świętego w Jego nowości i Jego niespodziankami, nieskończenie więcej niż prosimy czy rozumiemy.

Zechciejcie zauważyć, że wraz ze zwołaniem Kapituły Generalnej znajdziecie inne bardzo ważne informacje na temat procedur wyboru delegatów na Kapitułę.

Wasz brat oblat w Jezusie Chrystusie i Maryi Niepokalanej,

Luis Lougen OMI, Generał

Za: www.oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda