Home Wiadomości Argentyna: nowa kaplica w „redemptorystowskiej Patagonii”

Argentyna: nowa kaplica w „redemptorystowskiej Patagonii”

Redakcja

24 stycznia w miejscowości Epuyén odbyła się uroczystość poświęcenia nowej kaplicy dla wspólnoty katolickiej przynależącej do redemptorystowskiej parafii Matki Bożej Fatimskiej.

Kaplica będzie pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. Uroczystość ta miała charakter szczególny. Przybył na nią bowiem Nuncjusz Apostolski w Argentynie – abp Emil Paul Tscherring. Towarzyszył mu także biskup miejsca, o. Józef Słaby CSsR.

Kaplica ta została ufundowana przez Carlosa Spadone, jednego z najbogatszych Argentyńczyków, bliskiego współpracownika byłego prezydenta tego południowoamerykańskiego kraju – Carlosa Menema. Powstała ona jako centralny budynek większego kompleksu mieszkaniowego i znajduje się w przepięknej górskiej okolicy na drodze z Lago Puelo (gdzie znajduje się centrum parafialne) do Epuyén. Droga krajowa numer 40 jest jednym z bardziej ruchliwych szlaków na południu Argentyny. W uroczystości poświęcenia wzięło udział wielu redemptorystów jak również wierni, którzy przybyli ze wszystkich miejscowości, które należą do naszej parafii.

Nuncjusz Apostolski od razu poczuł się jak w domu. Wyraził to już w pierwszych słowach swojej homilii. Pochodzi on bowiem z niewielkiej górskiej miejscowości Unterems w szwajcarskich Alpach. Miejmy nadzieję, że będzie często korzystał z zaproszenia p. Spadone, aby spędzać wolne chwile w jego rezydencji, a tym samym na terenie naszej parafii.

Redemptoryści pracują w argentyńskiej Patagonii już od 2007 roku. Są obecni w czterech miejscach. Lago Puelo, Gobernador Costa, Esquel i Trewelin. Pierwszym proboszczem w Lago Puelo był o. Jacek Stanisławski CSsR, który dzielnie zmagał się z trudnościami, jakie napotykał w swojej pracy duszpasterskiej i torował drogę redemptorystowskiej obecności w tych surowych okolicach. Towarzyszyli mu o. Marcin Zubik CSsR i Zbigniew Kwiecień CSsR. Od 2013 pracują tu ojcowie Józef Baraniak CSsR i Dariusz Pabiś CSsR.

Wiecej zdjeć z uroczystości

Więcej informacji na temat parafii można znaleźć w języku hiszpańskim na: http://www.fatimalagopuelo.org/

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda