Home Wiadomości Archanioł Michał u Sióstr Wspólnej Pracy

Archanioł Michał u Sióstr Wspólnej Pracy

Redakcja

W piątkowy wieczór 23 stycznia 2015 r. figura św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano zawitała do Domu Generalnego Sióstr Wspólnej Pracy we Włocławku.

Po wprowadzeniu wizerunku, matka generalna Jolanta Gołębiowska wypowiedziała słowa powitania: „Najchwalebniejszy książę chórów anielskich, dzielny obrońco Boga Najwyższego, gorliwy miłośniku chwały Bożej, postrachu zbuntowanych duchów, Święty Michale Archaniele witam Cię w naszym domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku. Oddaję Twojej czułej opiece naszą wspólnotę i całą Rodzinę Zakonną, naszą pracę, kapłanów, przyjaciół i wszystko co posiadamy. Od dzisiaj jesteśmy pod Twoją szczególna opieką, proszę Cię nie opuszczaj nas przez całe nasze życie. Wybłagaj nam u Pana łaskę ukochania całym sercem Jezusa Chrystusa i najsłodszej Matki Maryi, wszystkich sióstr i ludzi umiłowanych przez Boga i odkupionych przez Syna Bożego. Broń nas zawsze od nieprzyjaciół naszej duszy, a w sposób szczególny w ostatnim momencie naszego życia. Przybądź nam z pomocą, o chwalebny Archaniele i bądź przy nas podczas naszych posług i duchowych zmagań. Ciebie dziś obieramy za szczególnego obrońcę i orędownika Roku Życia Konsekrowanego, w którym będziemy przeżywać XVII Kapitułę Generalną. Święty Michale Archaniele, twórco wspólnoty anielskiej, dopomóż nam tworzyć wspólnotę rodziny zakonnej opartą na prawdzie, miłości i dobroci. Wysyłaj każdej z nas anioła pokoju, abyśmy wprowadzając pokój do własnego serca, były siostrami miłości i pokoju. Wstawiaj się za nami do Pana, abyśmy zachwyceni Bogiem wołali do Niego w każdej chwili naszego życia: KTÓŻ JAK BÓG! Amen.“ Opieki Księcia Aniołów siostry wzywały następnie słowami litanii.

W programie nawiedzenia w sobotę 24 stycznia br. były m.in.: Eucharystia i Liturgia Godzin o św. Michale Archaniele oraz Godzinki ku Jego czci. W łączności z Aniołami modliłyśmy się różańcem. Brat Andrzej ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła, który przywiózł do nas figurę, przedstawił historię objawień w Gargano i świadectwa łask, których doświadczyli czciciele Księcia Niebieskiego. Podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu przez wstawiennictwo tego wielkiego Orędownika przedstawialiśmy Bogu potrzeby Kościoła świętego, świata, Zgromadzenia i nasze osobiste intencje. W nocy z soboty na niedzielę odbyło się modlitewne czuwanie przy wizerunku Patrona i Stróża Kościoła.

Triduum modlitewne ze św. Michałem było dla naszej Wspólnoty wielkim darem Boga, pogłębiło naszą więź z “Przewodnikiem dusz do nieba”. U stop Figury Archanioła modlili się z nami także klerycy WSD, siostry z innych zgromadzeń i ludzie świeccy, w tym dziewczęta, które gościły w naszym domu z racji dnia skupienia.

Trzeciego dnia nawiedzenia – w niedzielę 25 stycznia br. w czasie porannej Eucharystii 31 sióstr i kilka uczestniczek dnia formacyjnego przyjęło Szkaplerz św. Michała Archanioła. O godz. 10.00 litanią wspólnota z Orlej pożegnała Figurę św. Michała. Siostra przełożona Estera Wójcik podziękowała Bogu za ten czas modlitwy i czuwania: “Panie nasz, Boże Wszechmogący, klęcząc przed Twym Majestatem dzięki Ci składamy za św. Michała Archanioła, za czas łaski, który podarowałeś naszej wspólnocie, za godziny modlitw indywidulanych i wspólnotowych, zanoszonych przed Twe Oblicze przez wstawiennictwo św. Michała. Któż jak Bóg! Święty Michale Archaniele, dziękujemy za Twoją obecność w znaku tej figury, za Twoje wstawiennictwo u Boga w naszych intencjach. Prosimy, miej nas zawsze pod swoją opieką, przeprowadź bezpiecznie przez ziemskie życie, byśmy wszyscy kiedyś mogli odnaleźć się przed obliczem Boga i trwać w tej obecności już na zawsze. Prosimy, czuwaj nas naszą wspólnotą, nad naszymi rodzinami, Kościołem, Ojczyzną, światem. Rządź nami, kieruj i prowadź nas. Ty, który swoją szczególną miłością ku Bogu zapaliłeś niegdyś rzesze Aniołów, a dotąd zapalasz wielką rodzinę dzieci Bożych, połącz całą naszą wspólnotę tym samym węzłem miłości Bożej i uczyń przez to szczęśliwą w tym i w przyszłym życiu. Ochraniaj i strzeż każdego z nas od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała. Bądź naszym opiekunem, obrońcą, przewodnikiem, naszą siłą, ostoją i zwycięstwem. Prosimy Cię, abyś nas oddał i poświęcił Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi, abyś nas na wieki z Nimi zjednoczył, tak jak Ty z Nimi jesteś zjednoczony. Z Tobą i przez Ciebie chcemy Je kochać, czcić, pocieszać i Im wynagradzać. Wspomagaj nas nieustannie w bezkrwawym boju o zbawienie dusz i powszechne królowanie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Spraw, aby «nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca»” (Ap 12,10), a ludzkość wraz z Tobą i Niebianami śpiewała pieśń uwielbienia: Któż jak Bóg! Amen”.

Po uroczystym pożegnaniu figura św. Michała Archanioła została przewieziona do domu przy ul. Leśnej 2. Kolejną stacją nawiedzenia jest dom nowicjacki we Włocławku przy ul Parkowej 46.

Święty Michale Archaniele,

wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha,

bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy.

A Ty, wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne złe duchy,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

tekst i foto: s. Benigna

Za: www.michalici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda