Home Wiadomości Asyż: radość przechodzi przez krzyż

Asyż: radość przechodzi przez krzyż

Redakcja

W niedzielę 3 lutego Bazylika w Asyżu gościła Prefekta Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, kardynała João Braz de Aviz.

66-letni kardynał brazylijski został postawiony przez Benedykta XVI na czele tego dykasterium w 2011 r. po długim doświadczeniu pracy pastoralnej jako biskup pomocniczy Vitoria, biskup Ponta Grossa, arcybiskup Maringà, i od 2004 r. arcybiskup Brasilia.

João Braz de Aviz stał się dla braci kapitulnych, przedstawicieli zakonów i wiernych zgromadzonych w Bazylice dolnej, rzecznikiem przesłania, które dzień wcześniej wystosował do osób konsekrowanych Benedykt XVI w homilii podczas Mszy św. w bazylice watykańskiej z okazji XVII Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

Papież apelował, aby nie przyłączać się do proroków klęski, głoszących koniec życia konsekrowanego, ale przyoblec się w Chrystusa, aby stać się ewangelicznym znakiem sprzeciwu w społeczeństwie opartym na skuteczności i sukcesie.

Benedykt XVI przeciwstawił mentalności dominującej paradoks zbawczej kenozy Chrystusa, która może być realizowana w codziennym życiu tych, którzy odnawiają w codziennym poświęceniu Jego kapłańską i zbawczą ofiarę cierpienia.

Dlatego w tej perspektywie radość konsekrowanych przechodzi przez krzyż, który staje się probierzem i autentyczną bramą spotkania z żywą obecnością Boga w dzisiejszym świecie.

red.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda