Home Wiadomości Przy piwie porozmawiają o in vitro

Przy piwie porozmawiają o in vitro

Redakcja

Problemy dotyczące „in vitro” będą tematem najbliższego spotkania „Teologii z prądem”, które odbędzie się 7 lutego w krakowskim „Klubie Pod Jaszczurami”. To już trzeci temat, podejmowany w ramach cyklu „Teologia z prądem”, który organizuje Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka”.

Tym razem gościem będzie dominikanin o. Grzegorz Mazur z Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Dominikanów.

Spotkania „Teologii z prądem” odbywają się raz w miesiącu nie w siedzibie duszpasterstwa, ale właśnie w pubie, by – jak tłumaczą pomysłodawcy tego przedsięwzięcia – „na neutralnym gruncie w luźnej atmosferze i dobrym towarzystwie prowadzić merytoryczną dyskusję na tematy dotyczące Kościoła i społeczeństwa, a poruszane przez opinię publiczną”.

„Chcemy w ten sposób dotrzeć też do ludzi, którzy do kościoła już nie przychodzą albo nie przychodzili wcale, a chcieliby porozmawiać o różnych kwestiach związanych z religią i Kościołem” – tłumaczy duszpasterz „Beczki”, o. Maciej Okoński.

Do tej pory gośćmi „Teologii z prądem” byli: kapucyn o. Piotr Jordan Śliwiński – który mówił o tym, czy wróżbiarstwo da się pogodzić z chrześcijaństwem oraz ks. Robert Woźniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – z tematem o życiu wiecznym i rzeczach ostatecznych.

Najbliższe spotkanie „Teologii z prądem” – 7 lutego o godz. 19.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda